Agata Sobczak

fizjoterapeuta dziecięcy

Absolwentka fizjoterapii na poznańskim AWFie. W przebiegu licznych praktyk oraz wolontariatów odnalazła swoją ścieżkę zawodową i ogromną pasję, jaką jest rehabilitacja dzieci.

Doświadczenie zawodowe zdobywane m.in. na turnusach rehabilitacyjnych, w ośrodku rehabilitacyjno edukacyjno wychowawczym, na zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka umożliwiło pracę z małymi pacjentami o różnorodnych potrzebach i problemach. Począwszy od ciężkich schorzeń neurologicznych i genetycznych, poprzez niepełnosprawności intelektualne, autyzm, aż po wady postawy i zaburzenia rozwoju psychomotorycznego. Wspomniana praca pozwoliła na zastosowanie w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytych w czasie studiów i na kursach oraz stworzenie swego rodzaju warsztatu, który nadal chce rozwijać poprzez korzystanie ze specjalistycznej literatury, śledzenie bieżących badań naukowych oraz uczestnictwo w kolejnych szkoleniach.

W swych działaniach stawia na możliwości funkcjonalne dziecka przy zachowaniu/osiągnięciu możliwie najlepszej jakości funkcji. Fascynuje ją rozwój psychomotoryczny, neurologia oraz biomechanika układu ruchu. Stosuje metody neurorozwojowe, a wspomaga je pracą strukturalną: mobilizacjami tkanek miękkich oraz technikami osteopatycznymi.

Stara się nawiązać dobrą relację z pacjentami i ich rodzinami. Łączy często trudną pracę i znaczny wysiłek dziecka z elementami zabawy i dobrą motywacją do działania. Oczekuje sporo od swoich pacjentów, ale jeszcze więcej od siebie. Jest ambitna i bardzo chce pomagać swym podopiecznym osiągając wspólnie jak najlepsze efekty terapii.