Ból pachwin Poznań

Od dłuższego czasu męczy Cię ból pachwin? W naszym centrum pod Poznaniem odpowiadamy za skuteczne leczenie bólu przy użyciu nowoczesnych i bezpiecznych metod pracy z ciałem. Ból pachwin może świadczyć o różnych schorzeniach i urazach, dlatego konieczna jest szczegółowa diagnoza lekarza. Dzięki temu będziemy w stanie dostosować przebieg leczenia do indywidualnej sytuacji pacjenta. Przekonaj się, że bóle w pachwinie nie powinny obniżać jakości Twojego życia. Umów się na wizytę z jednym z naszych fizjoterapeutów.

Co oznacza ból pachwin?

Ból w pachwinach może wskazywać na kilka poważnych chorób oraz dolegliwości, dlatego konieczna jest wnikliwa diagnostyka. Przyjmuje formę pulsującą lub kłującą, często obejmując także inne obszary ciała, np. promieniując do kolan. Sama pachwina znajduje się między brzuchem a górną, przednią częścią uda. Ból w tym miejscu może oznaczać:

  • przepuklinę pachwinową,
  • kamicę nerkową,
  • zwyrodnienie stawu biodrowego,
  • zapalenie wyrostka robaczkowego,
  • stan zapalny jajników i jajowodów,
  • urazy moszny,
  • stan zapalny jąder.

Problemem może być też rwa udowa. Pojawienie się bólu w pachwinie jest zależne od wielu czynników – wieku, płci, wykonywanego zawodu, zakresu aktywności fizycznej, ale także wcześniejszych urazów i chorób. Bolące pachwiny mogą być oczywiście tymczasową dolegliwością, ale nie należy tego bagatelizować, ponieważ może być to sygnał o poważniejszych problemach.

Ból pachwin – kiedy konieczna jest wizyta u lekarza?

Nie ignoruj długotrwałego bólu pachwiny – szczególnie jeśli promieniuje na nogę. W takim przypadku dobrze skonsultować się z lekarzem, który podczas wywiadu będzie chciał się dowiedzieć, jaki jest charakter tych dolegliwości. Na tej podstawie specjalista oceni, czy konieczna jest wizyta u fizjoterapeuty oraz czy mamy do czynienia z poważną chorobą. I tak na przykład, może się pojawić ból pachwin w ciąży, który będzie powodować dyskomfort. Praca z fizjoterapeutą może złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, co pozwoli Ci w pełni korzystać z życia.

Jak wygląda fizjoterapia bólu w pachwinie?

To, jak przebiega fizjoterapia bólu w pachwinie przy chodzeniu, zależy od wielu czynników, dlatego nie sposób wskazać jedną, skuteczną metodę. W związku z tym do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, co pozwala nam osiągać najlepsze efekty. Nie tylko wiemy, jak złagodzić ból pachwiny, ale przede wszystkim dbamy o to, by dolegliwości nie wróciły w przyszłości. W naszej codziennej pracy korzystamy z takich metod jak terapia manualna, czy masaż, ale także włączamy do rehabilitacji bezpieczne dla pacjenta ćwiczenia, które pomagają wyeliminować ból w pachwinie promieniujący na nogę, czy idący od kręgosłupa.

Interesuje Cię rehabilitacja w Poznaniu? Skorzystaj z pomocy naszego centrum leczenia ruchem w Skórzewie lub z wizyty domowej na terenie Poznania. Nauczymy Cię, jak wykonywać poprawnie ćwiczenia na ból pachwiny i zapewnimy komfortowe warunki do powrotu do pełnej sprawności.