Centrum wiedzy, Terapia bólu

Ból piszczeli (goleni)

Doskwiera Ci ból piszczeli i szukasz miejsca, w którym możesz liczyć na skuteczną i profesjonalną rehabilitację? Sprawdź gabinety fizjoterapeutów, w których pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści. Stawiają na połączenie rzetelnej wiedzy oraz sprawdzonych, nowoczesnych metod pracy z ciałem, dzięki czemu są w stanie poradzić sobie z takimi dolegliwościami jak ból piszczeli. Uciążliwy ból goleni to przypadłość nie tylko początkujących biegaczy, ale także doświadczonych sportowców.

Jakie są przyczyny bólu piszczeli?

Ból piszczeli może się pojawić w spoczynku, po lub podczas biegania, przy chodzeniu i w nocy. Skąd biorą się takie dolegliwości? Przyczyną może być niewystarczająca lub nieprawidłowa rozgrzewka, ale także brak poprawnej techniki biegania. Ból piszczela pojawia się również w wyniku:

  • nieodpowiednio dobranego obuwia do treningu i do chodzenia na co dzień,
  • długotrwałego przesiadywania w jednej pozycji,
  • brak przerw między treningami,
  • niewyleczonych kontuzji,
  • wad anatomicznych,
  • uderzenia lub złamania.

Bóle piszczeli doskwierają szczególnie podczas wysiłku, ale w wielu przypadkach mogą się pojawić także podczas wypoczynku czy spaceru. Wyróżnia się przebieg chroniczny i ostry. Ten pierwszy wiąże się z mikrozłamaniami kości oraz osłabieniem okostnej. Ostry przebieg bolących piszczeli może doprowadzić do zapalenia okostnej bądź zapalenia ścięgien mięśni. Ból piszczeli może się więc pojawić także przy dotyku. Jak wygląda leczenie tej dolegliwości?

Jak sobie poradzić z bolącymi piszczelami?

To, jak wygląda rehabilitacja ortopedyczna, zależy od wielu czynników, ale w przypadku zbyt intensywnych treningów, na początku konieczna jest ich modyfikacja. Dzięki temu łatwiej uniknąć dalszego przeciążania piszczeli. Wiesz już, że to, dlaczego bolą piszczele, nie zawsze ma taką samą przyczynę, dlatego przebieg rehabilitacji będzie się różnić w zależności od przypadku. Inne działania podejmuje się w przypadku sportowców, inne natomiast w przypadku osób nieuprawiających regularnej aktywności fizycznej. Często okazuje się, że konieczna jest zmiana dotychczasowego obuwia, które powodowało ból goleni podczas chodzenia.

Wiele osób reaguje na bolące piszczele, stosowaniem maści lub kremów o działaniu przeciwbólowym. Może się to jednak okazać niewystarczające. W centrum leczenia ruchem specjaliści stawiają na profesjonalizm, dlatego podczas pracy z fizjoterapeutą dowiesz się, jakie ćwiczenia są najlepsze na ból piszczeli. Celem jest leczenie bólu, dlatego stosuje się metody minimalizujące nieprzyjemne dolegliwości. W pracy z pacjentami wykorzystuje się między innymi kinesiotaping oraz terapię manualną, dostosowując przebieg fizjoterapii do potrzeb konkretnej osoby.

Dlaczego warto zaufać specjalistom?

Celem fizjoterapeutów jest skuteczna rehabilitacja. Nie tylko wyjaśnić, od czego bolą piszczele, ale przede wszystkim pomagamy uporać się z uprzykrzającą codzienne życie dolegliwością. Dobre gabinety zapewniając komfortowe warunki do fizjoterapii oraz dostęp do najlepszych specjalistów. Dzięki temu ból mięśnia przy piszczelu nie musi być przeszkodą w regularnych treningach, czy przyjemnym wypoczynku.

Dodaj komentarz