Ból piszczeli (goleni) Poznań

Doskwiera Ci ból piszczeli i szukasz miejsca w Poznaniu, w którym możesz liczyć na skuteczną i profesjonalną rehabilitację? Sprawdź nasze centrum leczenia ruchem w Skórzewie, w którym pracują wyłącznie doświadczeni specjaliści. Stawiamy na połączenie rzetelnej wiedzy oraz sprawdzonych, nowoczesnych metod pracy z ciałem, dzięki czemu jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi dolegliwościami jak ból piszczeli. Uciążliwy ból goleni to przypadłość nie tylko początkujących biegaczy, ale także doświadczonych sportowców – w naszym centrum pod Poznaniem pomagamy każdemu.

Jakie są przyczyny bólu piszczeli?

Ból piszczeli może się pojawić w spoczynku, po lub podczas biegania, przy chodzeniu i w nocy. Skąd biorą się takie dolegliwości? Przyczyną może być niewystarczająca lub nieprawidłowa rozgrzewka, ale także brak poprawnej techniki biegania. Ból piszczela pojawia się również w wyniku:

  • nieodpowiednio dobranego obuwia do treningu i do chodzenia na co dzień,
  • długotrwałego przesiadywania w jednej pozycji,
  • brak przerw między treningami,
  • niewyleczonych kontuzji,
  • wad anatomicznych,
  • uderzenia lub złamania.

Bóle piszczeli doskwierają szczególnie podczas wysiłku, ale w wielu przypadkach mogą się pojawić także podczas wypoczynku czy spaceru. Wyróżnia się przebieg chroniczny i ostry. Ten pierwszy wiąże się z mikrozłamaniami kości oraz osłabieniem okostnej. Ostry przebieg bolących piszczeli może doprowadzić do zapalenia okostnej bądź zapalenia ścięgien mięśni. Ból piszczeli może się więc pojawić także przy dotyku. Jak wygląda leczenie tej dolegliwości?

Jak sobie poradzić z bolącymi piszczelami?

To, jak wygląda rehabilitacja ortopedyczna, zależy od wielu czynników, ale w przypadku zbyt intensywnych treningów, na początku konieczna jest ich modyfikacja. Dzięki temu łatwiej uniknąć dalszego przeciążania piszczeli. Wiesz już, że to, dlaczego bolą piszczele, nie zawsze ma taką samą przyczynę, dlatego przebieg rehabilitacji będzie się różnić w zależności od przypadku. Inne działania podejmujemy w przypadku sportowców, inne natomiast w przypadku osób nieuprawiających regularnej aktywności fizycznej. Często okazuje się, że konieczna jest zmiana dotychczasowego obuwia, które powodowało ból goleni podczas chodzenia.

Wiele osób reaguje na bolące piszczele, stosowaniem maści lub kremów o działaniu przeciwbólowym. Może się to jednak okazać niewystarczające. W naszym centrum leczenia ruchem stawiamy na profesjonalizm, dlatego podczas pracy z fizjoterapeutą dowiesz się, jakie ćwiczenia są najlepsze na ból piszczeli. Naszym celem jest leczenie bólu, dlatego stosujemy metody minimalizujące nieprzyjemne dolegliwości. W pracy z pacjentami wykorzystujemy między innymi kinesiotaping oraz terapię manualną, dostosowując przebieg fizjoterapii do potrzeb konkretnej osoby.

Dlaczego warto zaufać naszym specjalistom?

Naszym celem jest skuteczna rehabilitacja w Poznaniu oraz w Skórzewie. Nie tylko wyjaśniamy, od czego bolą piszczele, ale przede wszystkim pomagamy uporać się z uprzykrzającą codzienne życie dolegliwością. Zapewniamy komfortowe warunki do fizjoterapii oraz dostęp do najlepszych specjalistów. Dzięki temu ból mięśnia przy piszczelu nie musi być przeszkodą w regularnych treningach, czy przyjemnym wypoczynku. Przekonaj się, że specjaliści pracujący w naszym centrum pod Poznaniem, na pierwszym miejscu stawiają Twój powrót do pełnej sprawności.