Ćwiczenia bierne

Poszukujesz miejsca, w którym doświadczony fizjoterapeuta poprowadzi ćwiczenia bierne? W takim razie nie musisz dłużej surfować po Internecie – trafiłeś w odpowiednie miejsce. Witamy na stronie naszego centrum fizjoterapii i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą, nie tylko ćwiczeń biernych. Prowadzimy terapię na miejscu, w gabinetach w Skórzewie pod Poznaniem, a także z dojazdem do domu pacjenta.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Ćwiczenia bierne – co to i dla kogo?

Ten rodzaj ćwiczeń charakteryzuje się tym, że wszelkie ruchy wykonuje fizjoterapeuta lub urządzenie, podczas gdy pacjent pozostaje bierny. Ich celem jest między innymi utrzymanie zakresu ruchu w stawach, zapobieganie utracie elastyczności oraz przykurczom mięśni, a także oddziaływanie na układ nerwowy (a także czucie głębokie oraz powierzchowne). Ćwiczenia bierne są wskazane u osób:

  • z osłabioną siłą mięśniową,
  • dotkniętych porażeniami lub paraliżem,
  • których kończyny były unieruchomione przez dłuższy czas (np. w wyniku złamań czy kontuzji, zabiegów),
  • dla których ruch czynny jest niewskazany.

W naszym Centrum prowadzimy ćwiczenia bierne kończyny górnej i dolnej, każdorazowo dostosowując się do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Szeroka oferta szyta na miarę

Pacjentów zapraszamy nie tylko na ćwiczenia bierne prowadzone w naszych gabinetach pod Poznaniem. Przygotowaliśmy kompleksową ofertę, kierowaną do osób cierpiących z powodu najróżniejszych przypadłości. W ramach naszych usług prowadzimy między innymi:

Umów się na wizytę