Ćwiczenia czynne

Jaki gabinet najlepiej wybrać, jeżeli lekarz zalecił Ci ćwiczenia czynne? Polecamy centrum fizjoterapii Twoja Rehabilitacja w Skórzewie pod Poznaniem. Spotkasz u nas doświadczonych specjalistów, którzy wiedzą jak podejść do każdego pacjenta. Naszą wiedzę oraz doświadczenie każdego dnia wykorzystujemy, aby pomagać osobom cierpiącym z powodu różnych schorzeń oraz chcących odzyskać pełnię zdrowia. Z przyjemnością pomożemy także i Tobie!

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Ćwiczenia czynne – w odciążeniu, wolne, z oporem

Ćwiczenia czynne opierają się na tym, że pacjent ćwiczy poprzez świadome napinanie swoich mięśni. Dzięki kontroli ze strony terapeuty ma on pewność, że wszelkie ruchy wykonuje poprawnie oraz w sposób bezpieczny. Ogromne znaczenie odgrywa także takie dobranie ćwiczeń, aby odpowiadały one indywidualnym potrzebom danej osoby oraz nie sprawiały jej bólu. W naszym Centrum zawsze dbamy o to, aby fachowo pomagać naszym pacjentom – Twoje zdrowie oraz zadowolenie jest naszym priorytetem.

Ćwiczenia czynne (zaliczane do kinezyterapii) mogą przybierać bardzo różne formy. Mogą odbywać się w odciążeniu, z oporem itd. Bez względu na ich rodzaj dzięki nim możliwe jest:

  • poprawienie koordynacji nerwowo-mięśniowej,
  • zaktywizowanie osłabionych mięśni,
  • szybsze wrócenie do sprawności.

Pomożemy Ci wrócić do formy

Jeżeli potrzebna Ci pomoc fizjoterapeuty, koniecznie umów wizytę w naszych podpoznańskich gabinetach. Ćwiczenia czynne to nie jedyne, co mamy do zaoferowania. Doświadczeni trenerzy oraz terapeuci, z którymi współpracujemy, prowadzą także między innymi gimnastykę leczniczą, ćwiczenia bierne czy też ćwiczenia czynno-bierne. Skontaktuj się z nami, umów się na konsultację, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Ci pomóc.

Umów się na wizytę