Centrum wiedzy, Metody fizjoterapii

Ćwiczenia czynno-bierne

Ćwiczenia czynno-bierne powinny być prowadzone przez doświadczonego terapeutę, który ma oogromne doświadczenie w prowadzeniu kinezyterapii, a także w pracy ze starszymi i młodszymi osobami. Ważne jest też wsparcie pacjentów z różnymi chorobami, a także dochodzących do siebie po urazach, zabiegach i operacjach.

Ćwiczenia czynno-bierne kończyn dolnych i górnych

W gabinetach prowadzone są ćwiczenia czynno-bierne kończyny górnej oraz dolnej, w zależności od potrzeb zgłaszających się do nas pacjentów. Każdorazowo dbamy o to, aby terapia była idealnie dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Na czym polegają tego rodzaju ćwiczenia? Są one wykonywane przez terapeutę, który to prowadzi ruch, niezbędny jest jednakże także czynny udział pacjenta (rozluźnia on mięśnie). W tym przypadku siła zewnętrzna ma wyłącznie wspomagający charakter. Ćwiczenia tego typu stosuje się u osób, które najczęściej nie są w stanie samodzielnie wykonywać ruchów, a ich zadaniem jest:

  • zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • likwidacja stanów zapalnych,
  • zapobieganie obrzękom,
  • rozluźnianie mięśni.

Szeroki wachlarz usług dla każdego

Praca z pacjentami jest powinna być pasją, w którą wkład się mnóstwo serca. Z myślą o osobach szukających pomocy w gabinetach przygotowują one szeroką ofertę zabiegów oraz ćwiczeń. Każde z nich prowadzi wykwalifikowany terapeuta lub trener. Zachęcamy do zapoznania się z innymi możliwościami ćwiczeń, np.:

Dodaj komentarz