Centrum wiedzy, Inne

Dietetyka

Chcesz poprawić sylwetkę bądź po prostu zgubić zbędne kilogramy? Wykwalifikowany dietetyk kliniczny wesprze Cię w drodze do wybranego celu poprzez prostą zmianę nawyków żywieniowych. Zrobi to w jak najmniej radykalny sposób, dzięki czemu nie musisz rezygnować z ulubionych dań czy przekąsek. Ustalony zostanie plan żywieniowy z uwzględnieniem preferencji pokarmowych – dietetyk nie jest osobą zajmującą się wyłącznie zakazami, przez które jeszcze trudniej zmienić nawyki.

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka klinicznego? 

Niezależnie od tego, czy cierpisz przewlekle na jakąś chorobę, czy wcześniejsze diety nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, dobry dietetyk będzie w stanie Ci pomóc. Zadba o to, byś nie musiał lub nie musiała spędzać w kuchni wielu godzin w ciągu dnia, ponieważ jest oczywiste, że nie każdy lubi poświęcać czas na przygotowywanie posiłków. Odpowiednio dobrana profesjonalna poradnia dietetyczna pomagamy w bezpieczny sposób zmienić nawyki żywieniowe. Dzięki specjalistom:

  • unikniesz efektu jojo tak charakterystycznego dla odchudzania,
  • wprowadzisz zmiany w swoim życiu na stałe, dzięki czemu nie będziesz tęsknić za poprzednimi nawykami,
  • otrzymasz jadłospis dostosowany do Twoich potrzeb – uwzględniający to, czego nie lubisz jeść, to jak chcesz jeść oraz to, co pomoże Ci osiągnąć wewnętrzną równowagę,
  • zadbasz o prawidłowy skład ciała, który jest dużo ważniejszy niż liczba kilogramów na wadze.

W każdym profesjonalnym gabinecie dietetycznym możesz liczyć na kompleksową opiekę. Pierwsza wizyta pomoże Ci zrozumieć, co Cię czeka w najbliższym czasie. To także czas na pogłębiony wywiad żywieniowy, który pozwala określić cele na kolejne tygodnie i miesiące. Dowiesz się też, jak wytrwać w procesie zmian – jak przestrzegać diety i na stałe wprowadzić nowe nawyki żywieniowe.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w poradni dietetycznej?

Jeśli podjęłaś lub podjąłeś decyzję o wizycie w gabinecie dietetycznym, to warto się do niej dobrze przygotować. Dietetyk musi wiedzieć, jak wyglądała do tej pory Twoja dieta – ile jesz, co jesz, co pijesz, jakie wybierasz przekąski. Nie ufaj swojej pamięci. Zapisuj wszystkie informacje, najlepiej z tygodnia poprzedzającego wizytę, aby móc przedstawić specjaliście lub specjalistce szczegółowe dane. Dzięki temu dużo łatwiej będzie ustalić słabe punkty Twojej diety oraz dostosować nowy jadłospis do Twojego trybu życia.

Warto też spisać suplementy, które przyjmujesz na co dzień – wszystko, co trafia do Twojego żołądka. Jeśli zmagasz się z chorobami przewlekłymi, również poinformuj o tym dietetyka, dostarczając najnowsze wyniki badań. Oprócz tego, w gabinecie dietetycznym wykonuje się analizę składu Twojego ciała. Z tego względu lepiej zrezygnuj z aktywności fizycznej dzień wcześniej – unikaj też alkoholu i kofeiny. Do analizy dobrze podejść z pustym pęcherzem. Badanie odbywa się na boso, dlatego zadbaj o to, by były czyste i najlepiej niekremowane.

Dodaj komentarz