Centrum wiedzy, Trening

Fizjoterapia dla sportowców (fizjoterapeuta sportowy, rehabilitacja sportowa)

Fizjoterapia dla sportowców to niezbędne wsparcie dla zawodowców obciążonych intensywnymi treningami. Możesz liczyć na profesjonalną pomoc, dzięki której poradzisz sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z uprawianiem sportu. Fizjoterapia dla sportowców to stosunkowo szybkie tempo pracy, które pozwala w możliwie jak najkrótszym czasie osiągnąć oczekiwane efekty – celem może być powrót do aktywności sportowej po przebytym urazie. Bardzo ważne są komfortowe warunki do pracy z rehabilitantem oraz dostęp do wykwalifikowanych specjalistów i przekonaj się o skuteczności naszej fizjoterapii dla sportowców.

Na czym polega fizjoterapia dla sportowców?

Dobry fizjoterapeuta sportowy pomoże Ci utrzymać pełną sprawność wymaganą od zawodowców. Intensywne treningi, stałe obciążenie organizmu, brak czasu niezbędnego do regeneracji – to wszystko sprzyja urazom oraz dolegliwościom bólowym. W ramach usług wykonuje się:

  • rozluźnienie spiętych mięśni, przeciążonych nadmiernym wysiłkiem,
  • regenerację organizmu po intensywnych treningach,
  • usunięcie bólu, obrzęków bądź pojawiających się skurczy,
  • Twój powrót do pełnej sprawności po przebytej kontuzji,
  • leczenie stale nawracających urazów.

Fizjoterapeuta sportowy nie ma jednego celu – ten ustalany jest indywidualnie z osobą, która szuka profesjonalnej pomocy. Rehabilitacja może poprawić Twoje wyniki, ale w niektórych przypadkach głównym zadaniem dla fizjoterapeuty będzie odnowa biologiczna Twojego organizmu. Najczęściej jednak celem działań jest zapobieganie przyszłym kontuzjom, urazom oraz chorobom, które są efektem nadmiernego obciążenia.

Pamiętaj, że rehabilitacja sportowa jest wskazana zarówno w przypadku zawodowców, jak i sportowcom amatorom.

Z czego składa się rehabilitacja sportowa?

Zabiegi rehabilitacyjne dla sportowców obejmują kinesiotaping, masaż sportowy oraz terapię manualną. Częścią naszych działań jest również trening medyczny, którego celem jest wyeliminowanie dysfunkcji organizmu oraz poprawa zdolności motorycznych takich jak stabilność i mobilność. Równie ważna jest rehabilitacja w urazach sportowych, czyli przywrócenie pełnej sprawności po przebytej kontuzji oraz powrót do zawodowej lub amatorskiej aktywności fizycznej.

To fizjoterapeuta sportowy określa, jakie zabiegi rehabilitacyjne dla sportowców należy zastosować. Celem jest poprawa funkcji narządu ruchu, polepszenie wyników sportowych oraz działania profilaktyczne, czyli zapobieganie kontuzjom charakterystycznym dla danej dyscypliny. Rehabilitację sportową należy stosować bezpośrednio po wystąpieniu urazu oraz na dalszych etapach leczenia. Zabiegi wskazane są również po powrocie do zawodowego uprawiania sportu. Zawsze powinieneś otrzymać wsparcie, którego jako sportowiec potrzebujesz.

Dodaj komentarz