Fizjoterapia po porodzie

Ciąża i okres połogu to okres niezwykle obciążający kobiece ciało – fizjoterapia po porodzie to skuteczne rozwiązanie na powrót do formy w bezpieczny sposób, a więc pod kontrolą i czujnym okiem specjalisty z naszego centrum pod Poznaniem. Pojawiające się dolegliwości takie jak bóle kręgosłupa, rozstęp mięśni prostych brzucha czy problemy z mięśniami dna miednicy, wymagają odpowiedniej reakcji. Fizjoterapia po porodzie w naszym wykonaniu to zestaw ćwiczeń dostosowanych do Twoich potrzeb, które umożliwią ciału regenerację oraz powrót do dotychczasowych aktywności. Przekonaj się, że możesz liczyć na kompleksową opiekę!

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Fizjoterapia po porodzie – dlaczego warto sięgnąć po wsparcie specjalisty?

Zastanawiasz się, czy rzeczywiście potrzebna jest Ci fizjoterapia po porodzie naturalnym? Spieszymy z odpowiedzią – Twoje ciało przez ostatnie kilka miesięcy było przeciążone i narażone na ogromny wysiłek. Choć ewolucyjnie kobiety są do tego wysiłku przystosowane, organizm odczuwa skutki, które nie zawsze są przyjemne – bóle kręgosłupa, blizny czy problem z nietrzymaniem moczu, z którym radzi sobie fizjoterapia uroginekologiczna. Tego wszystkiego może doświadczyć kobieta zarówno będąc w ciąży, jak i po porodzie – niezależnie od tego, czy rodzi naturalnie, czy w wyniku cesarskiego cięcia. W ramach fizjoterapii poporodowej w centrum pod Poznaniem oferujemy:

  • konsultacje z doświadczonym specjalistą w zakresie rehabilitacji poporodowej,
  • dostosowanie ćwiczeń do potrzeb i możliwości Twojego ciała,
  • możliwość konsultacji dietetycznej w tym samym budynku, która pozwoli Ci kompleksowo zadbać o powrót do formy i lepsze samopoczucie.

Powrót do psychofizycznej równowagi świeżo upieczonej mamy wymaga czasu, ale profesjonalna fizjoterapia po porodzie może ten proces usprawnić. Współpracujemy z wykwalifikowanymi rehabilitantami, którzy mają nie tylko doświadczenie, ale także stale podnoszą swoje kompetencje, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach. Dzięki temu masz pewność, że fizjoterapia po porodzie naturalnym lub cesarskim cięciu będzie w pełni bezpieczna i jednocześnie efektywna.

Rehabilitacja poporodowa – kiedy udać się do specjalisty?

Zastanawiasz się, kiedy warto udać się do fizjoterapeuty po porodzie? Na konsultację warto zdecydować się już w trakcie ciąży, najlepiej w II trymestrze – poznasz bezpieczne ćwiczenia, które pomogą Ci przejść przez okres ciąży, a dzięki którym prawdopodobnie unikniesz niektórych dolegliwości. Fizjoterapię poporodową można rozpocząć już po połogu oraz kontroli lekarskiej. Dowiesz się między innymi, które mięśnie uległy osłabieniu oraz w jakim stanie są mięśnie brzucha. Nasze centrum w Skórzewie pod Poznaniem zostało stworzone po to, byś bezpiecznie wróciła do swoich codziennych  aktywności! 

Umów wizytę

Sprawdź też:

Zajęcia dla kobiet w ciąży – fitness dla ciężarnych
rehabilitacja dla kobiet w ciąży