Centrum wiedzy, Inne

Fizjoterapia po porodzie

Ciąża i okres połogu to okres niezwykle obciążający kobiece ciało – fizjoterapia po porodzie to skuteczne rozwiązanie na powrót do formy w bezpieczny sposób, a więc pod kontrolą i czujnym okiem specjalisty. Pojawiające się dolegliwości takie jak bóle kręgosłupa, rozstęp mięśni prostych brzucha czy problemy z mięśniami dna miednicy, wymagają odpowiedniej reakcji. Fizjoterapia po porodzie to zestaw ćwiczeń dostosowanych do Twoich potrzeb, które umożliwią ciału regenerację oraz powrót do dotychczasowych aktywności. Przekonaj się, że możesz liczyć na kompleksową opiekę!

Fizjoterapia po porodzie – dlaczego warto sięgnąć po wsparcie specjalisty?

Zastanawiasz się, czy rzeczywiście potrzebna jest Ci fizjoterapia po porodzie naturalnym? Spieszymy z odpowiedzią – Twoje ciało przez ostatnie kilka miesięcy było przeciążone i narażone na ogromny wysiłek. Choć ewolucyjnie kobiety są do tego wysiłku przystosowane, organizm odczuwa skutki, które nie zawsze są przyjemne – bóle kręgosłupa, blizny czy problem z nietrzymaniem moczu, z którym radzi sobie fizjoterapia uroginekologiczna. Tego wszystkiego może doświadczyć kobieta zarówno będąc w ciąży, jak i po porodzie – niezależnie od tego, czy rodzi naturalnie, czy w wyniku cesarskiego cięcia. W ramach fizjoterapii poporodowej w oferowane są:

  • konsultacje z doświadczonym specjalistą w zakresie rehabilitacji poporodowej,
  • dostosowanie ćwiczeń do potrzeb i możliwości Twojego ciała,
  • możliwość konsultacji dietetycznej w tym samym budynku, która pozwoli Ci kompleksowo zadbać o powrót do formy i lepsze samopoczucie.

Powrót do psychofizycznej równowagi świeżo upieczonej mamy wymaga czasu, ale profesjonalna fizjoterapia po porodzie może ten proces usprawnić. Współpracujemy z wykwalifikowanymi rehabilitantami, którzy mają nie tylko doświadczenie, ale także stale podnoszą swoje kompetencje, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach. Dzięki temu masz pewność, że fizjoterapia po porodzie naturalnym lub cesarskim cięciu będzie w pełni bezpieczna i jednocześnie efektywna.

Rehabilitacja poporodowa – kiedy udać się do specjalisty?

Zastanawiasz się, kiedy warto udać się do fizjoterapeuty po porodzie? Na konsultację warto zdecydować się już w trakcie ciąży, najlepiej w II trymestrze – poznasz bezpieczne ćwiczenia, które pomogą Ci przejść przez okres ciąży, a dzięki którym prawdopodobnie unikniesz niektórych dolegliwości. Fizjoterapię poporodową można rozpocząć już po połogu oraz kontroli lekarskiej. Dowiesz się między innymi, które mięśnie uległy osłabieniu oraz w jakim stanie są mięśnie brzucha. Tak abyś bezpiecznie wróciła do swoich codziennych  aktywności! 

Sprawdź też:

Zajęcia dla kobiet w ciąży – fitness dla ciężarnych

rehabilitacja dla kobiet w ciąży

Dodaj komentarz