Rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego, kostki, kolana czy nadgarstka jest skuteczną metodą powrotu do pełnej sprawności organizmu. Decydując się na nią, warto zwrócić się po pomoc do wykwalifikowanych specjalistów, którzy dobiorą odpowiedni rodzaj terapii, dostosowany do potrzeb klienta. Współpracują z pacjentami w każdym wieku, każdego dnia przynosząc wielu osobom ulgę w cierpieniu.
Czym jest skręcenie?
Żeby zrozumieć, dlaczego rehabilitacja po skręceniu stawu skokowego, kostki lub kolana jest tak ważna, warto przyjrzeć się temu, czym jest ta przypadłość. Skręcenie stawu to uraz powstały na skutek nadmiernego rozciągnięcia, naderwania bądź całkowitego zerwania więzadeł stawowych. Najbardziej narażony na skręcenie jest staw skokowy, kolanowy i nadgarstek. Uraz tego typu zazwyczaj prowadzi do uszkodzenia torebki stawowej, więzadeł bądź chrząstki stawowej. Dość rzadką, ale możliwą ewentualnością jest złamanie kości.
Nie warto lekceważyć urazu, gdyż po pewnym czasie możemy odczuć skutki naszych nieprzemyślanych działań. Więzadła, które utraciły swoją dawną elastyczność, wydłużają się i nie zostają w swoim pierwotnym położeniu. Niewyleczone albo niedoleczone skręcenie może spowodować stałą destabilizację, która doprowadzi do szybszego zużycia się stawu, czyli artrozy. |
Rehabilitacja po skręceniach – jak wygląda?
Jak wygląda leczenie i rehabilitacja po skręceniu dowolnego stawu?Wybór odpowiedniej formy leczenia jest uzależniony od stopnia skomplikowania urazu. Ważne jest jak najszybsze wprowadzenie ruchu! Rehabilitacja opiera się na przeprowadzaniu ćwiczeń izometrycznych bez obciążenia. Po pewnym czasie rehabilitant wprowadza ćwiczenia, które uruchamiają całą kończynę. Szczególnie zalecane są ćwiczenia propriocepcji, a także ćwiczenia na zwiększenie siły oraz elastyczności mięśni.
[info_phone /]
Rehabilitacja po skręceniu
Miałeś uraz, którego skutkiem było skręcenie stawu i chcesz pomóc swojemu organizmowi szybko powrócić do pełni sprawności? Umów się na wizytę. Przeprowadza się też rehabilitację:
- po skręceniu stawu skokowego,
- po skręceniu kostki,
- po skręceniu kolana,
- jak również w innych przypadkach.