Fizjoterapia, rehabilitacja i leczenie stawów skroniowo-żuchwowych

Fizjoterapia stawów skroniowo-żuchwowych w naszych gabinetach pod Poznaniem przyniosła już ulgę wielu pacjentom. To bardzo często używane stawy, które mają udział w podstawowych czynnościach, takich jak mówienie, czy żucie pokarmów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że zaciskanie zębów może prowadzić do powikłań miejscowych – stawowych, ale także ogólnych, nie tylko w samej żuchwie, ale i w kręgosłupie. Aby skutecznie walczyć z problemem przydatna może okazać się rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych. W naszym Centrum poprowadzą ją doświadczeni specjaliści, którym możesz w pełni zaufać.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Zaburzenia pracy stawu skroniowo-żuchwowego – skąd się biorą?

Osoby cierpiące na ból stawu żuchwowo-skroniowego z Poznania często zastanawiają się nad tym, skąd wzięły się ich dolegliwości. Powodów może być wiele. Wśród nich wymienia się między innymi:

  • schorzenia i przeciążenia mięśni,
  • zmiany zwyrodnieniowe,
  • zaburzenia krążka stawowego,
  • wady rozwojowe,
  • urazy głowy i szczęki.

Umów się na wizytę w Poznaniu

Problemy z tym stawem najczęściej objawiają się dolegliwościami bólowymi, a także blokadami, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Pacjenci często zwracają się po pomoc do dentystów, nie wiedząc, że może im pomóc odpowiednio dobrana i poprowadzona fizjoterapia stawów skroniowo-żuchwowych.

Rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych

W naszych gabinetach w Skórzewie oferujemy między innymi fizjoterapię stawów skroniowo-żuchwowych. Zabiegi zawsze są dobierane do indywidualnych potrzeb pacjenta, a ich celem jest:

  • całkowita likwidacja lub zmniejszenie dolegliwości bólowych,
  • przywrócenie prawidłowej pracy mięśni i stawów,
  • eliminacja trzasków,
  • zlikwidowanie blokad pojawiających się przy otwieraniu ust.

W pracy z naszymi klientami stosujemy nie tylko zabiegi manualne, ale także ćwiczenia relaksacyjne. W trakcie rehabilitacji stawów skroniowo-żuchwowych nasi specjaliści pokażą Ci jak poprawnie i bezpiecznie ćwiczyć, aby pozbyć się bólu i powrócić do normalnego funkcjonowania.

Leczenie dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego oraz napięcia mięśni twarzy

Jeżeli dokucza Ci staw skroniowo-żuchwowy, fizjoterapia może być najlepszym rozwiązaniem. Pracując z naszymi pacjentami udowadniamy, że można żyć bez bólu. Zajmujemy się nie tylko rehabilitacją stawów skroniowo-żuchwowych – oferta naszego Centrum jest znacznie szersza i obejmuje także leczenie napięcia mięśni twarzy, bólu kręgosłupa szyjnego i innych podobnych schorzeń. Zachęcamy do umawiania wizyt u naszych specjalistów. W kameralnej atmosferze naszych gabinetów w Skórzewie chętnie pomożemy Ci odzyskać sprawność!