Centrum wiedzy, Fizjoterapia dzieci

Fizjoterapia w chorobach metabolicznych dzieci i dorosłych

Fizjoterapia i rehabilitacja w chorobach metabolicznych są coraz częściej rekomendowane jako jeden z elementów leczenia pacjentów cierpiących z powodu różnego rodzaju schorzeń np. cukrzycy, otyłości czy osteoporozy. Warto wiedzieć, że niektóre choroby metaboliczne uwarunkowane genetycznie mogą nawet prowadzić do zaburzeń w rozwoju psychoruchowym (np. fenyloketonuria, alkaptonuria, zaburzenia w metabolizmie witamin).

Nie od dziś wiadomo, że regularny ruch oraz uprawianie aktywności fizycznej poprawiają zdrowie – np. korzystnie wpływają na gospodarkę glukozy, a także wrażliwość tkanek organizmu na insulinę. Rehabilitacja w chorobach metabolicznych sprzyja obniżeniu masy ciała, zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej oraz redukcji ciśnienia, a przez to zmniejsza także ryzyko wystąpienia różnego rodzaju chorób. Wspomaga także pacjentów z zaburzeniami w rozwoju psychoruchowym.

Specjaliści zajmują się między innymi rehabilitacją chorób metabolicznych u dzieci i dorosłych. Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy dla siebie lub swoich bliskich zapoznaj się z usługami np. fizjoterapią niemowląt i wybierz odpowiedniego fachowca, który pomoże Twojemu dziecku.

Dodaj komentarz