Centrum wiedzy, Metody fizjoterapii

Masaż Shantala

Masaż niemowląt Shantala cieszy się rosnącą popularnością wśród rodziców. Nic dziwnego – technika ta pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, a do tego może ją wykonywać każdy. Fachowcy prowadzą instruktaż masażu Shantala dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby zapoznać się z tą techniką, aby móc stosować ją we własnym, domowym zaciszu – z korzyścią dla siebie oraz dzieci.

Masaż Shantala – co to jest?

Technika masażu Shantala wywodzi się z Indii. Jak już wspomnieliśmy, ma ona korzystny wpływ na rozwój dziecka, a do tego może ją wykonywać każdy rodzic. Nadal często zdarza się, że jest ona mylona z masażem rehabilitacyjnym – co nie jest prawdą. Masaż ten działa relaksująco i uspokajająco, a co więcej pomaga w radzeniu sobie ze stresem. To doskonały sposób na wzmocnienie więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem, jak również na zaspokojenie potrzeby kontaktu oraz dotyku u małego człowieka. Ponadto masaż Shantala wpływa pozytywnie nie tylko na dziecko, ale również na rodzica.

Instruktaż masażu Shantala

Jeśli chcesz zacząć masować swoje dziecko tą techniką, warto poznać jej założenia od doświadczonego specjalisty. Właśnie z tego względu specjaliści decydują się na włączenie kursu masażu Shantala do oferty. Tam gdzie spotkasz wysokiej klasy specjalistów, którzy wytłumaczą Ci jak w prawidłowy sposób masować dziecko, aby mogło ono czerpać z tego jak najwięcej korzyści.

Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami, u których z reguły znajdziesz między innymi fizjoterapię niemowląt i dzieci, instruktaże opieki nad maluchami oraz wiele więcej.

Dodaj komentarz