Kolana koślawe

W naszym gabinecie dietetycznym możesz liczyć na kompleksową opiekę. Pierwsza wizyta pomoże Ci zrozumieć, co Cię czeka w najbliższym czasie. To także czas na pogłębiony wywiad żywieniowy, który pozwala określić cele na kolejne tygodnie i miesiące. Dowiesz się też, jak wytrwać w procesie zmian – jak przestrzegać diety i na stałe wprowadzić nowe nawyki żywieniowe.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w poradni dietetycznej?

Jeśli podjęłaś lub podjąłeś decyzję o wizycie w gabinecie dietetycznym, to warto się do niej dobrze przygotować. Dietetyk musi wiedzieć, jak wyglądała do tej pory Twoja dieta – ile jesz, co jesz, co pijesz, jakie wybierasz przekąski. Nie ufaj swojej pamięci. Zapisuj wszystkie informacje, najlepiej z tygodnia poprzedzającego wizytę, aby móc przedstawić naszemu specjaliście lub specjalistce szczegółowe dane. Dzięki temu dużo łatwiej będzie ustalić słabe punkty Twojej diety oraz dostosować nowy jadłospis do Twojego trybu życia.

Warto też spisać suplementy, które przyjmujesz na co dzień – wszystko, co trafia do Twojego żołądka. Jeśli zmagasz się z chorobami przewlekłymi, również poinformuj o tym dietetyka, dostarczając najnowsze wyniki badań. Oprócz tego, w gabinecie dietetycznym wykonana zostanie analiza składu Twojego ciała. Z tego względu lepiej zrezygnuj z aktywności fizycznej dzień wcześniej – unikaj też alkoholu i kofeiny. Do analizy dobrze podejść z pustym pęcherzem. Badanie odbywa się na boso, dlatego zadbaj o to, by były czyste i najlepiej niekremowane.