Szukasz przyjaznego miejsca, w którym prowadzona jest terapia łokcia golfisty? W takim razie zachęcamy do wyboru odpowiedniego specjalisty, który pomoże pacjentom w wielu różnych schorzeniach, w tym także w fizjoterapii łokcia golfisty.
Łokieć golfisty – co to jest?
Zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej dużo bardziej znane, jako łokieć golfisty, to typowa dolegliwość, w trakcie której dochodzi do przeciążenia lub urazu mięśni zginaczy. Dolegliwości bólowe w przypadku tego schorzenia są odczuwalne już na etapie zginania nadgarstka. Schorzenie może dotknąć każdą osobę, bez względu na to, czy grywa w golfa, czy nie. Jest to rodzaj dolegliwości występującej wśród osób wykonujących prace fizyczne, jak też typowo umysłowe. Łokieć golfisty może pojawić się także w wyniku stanu zapalnego i zmian zwyrodnieniowych, zwłaszcza u osób, które skończyły 40 rok życia.
Objawy łokcia golfisty
Najbardziej typowym objawem tego schorzenia jest odczuwanie zwiększonego bólu w okolicach przyczepów zginaczy nadgarstka i palców podczas chwytania, zginania i zaciskania dłoni. Wraz z upływem czasu nieleczony łokieć golfisty doprowadza do znacznego osłabienia siły mięśniowej i zwiększenia sztywności łokcia.
Jako, że dolegliwości bólowe znacząco utrudniają życie, istotne jest podjęcie odpowiedniej terapii łokcia golfisty.
Łokieć golfisty – leczenie i rehabilitacja
Niesamowicie istotnym czynnikiem wpływającym na sprawną rehabilitację jest właściwie wykonana diagnostyka różnicowa. Jej wykonanie jest w stanie ukazać oraz wykluczyć wystąpienie pokrewnego rodzaju schorzeń. W celu zmniejszenia bólu zaleca się zastosowanie opatrunków lub opasek uciskowych oraz stabilizatorów. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest sprawnie prowadzona rehabilitacja pacjenta opierająca się o wykonywanie odpowiednich ćwiczeń, wyznaczonych przez specjalistę. Doskonale sprawdza się trening ekscentryczny oraz masaż poprzeczny tkanek miękkich. Bardzo ważne jest, żeby nie rozpoczynać ćwiczeń na własną rękę bez uprzedniej konsultacji z terapeutą rehabilitantem.