Centrum wiedzy, Fizjoterapia ortopedyczna

Rehabilitacja po endoprotezoplastyce (endoprotezie)

Dobrze poprowadzona rehabilitacja po endoprotezoplastyce wspomaga proces gojenia, a także umożliwia ponowne uruchomienie stawu, w który wszczepiono implant. Dzięki temu pacjent zyskuje szansę na prawidłowe funkcjonowanie stawu biodrowego, kolanowego lub innego, a także na szybszy powrót do pełni sprawności. Wszystkie osoby z endoprotezą zapraszamy na rehabilitację do gabinetów fizjoterapeutycznych. Z pomocą terapeutów szybciej staniesz na nogach!

Rehabilitacja po endoprotezie pod okiem specjalistów

Wszczepienie endoprotezy to inwazyjny zabieg, dlatego w procesie powrotu do pełni zdrowia konieczna jest pomoc specjalisty. Dzięki doświadczeniu terapeutów są oni w stanie dobrać zabiegi oraz ćwiczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. W ten sposób prowadzona terapia jest skuteczna i pozwala osiągnąć zamierzone efekty. Dla naszych pacjentów dostępna jest rehabilitacja po endoprotezoplastyce:

  • stawu biodrowego,
  • stawu kolanowego,
  • stawu barkowego.

Fizjoterapia ortopedyczna nie ma przed specjalistami tajemnic i jest ich pasją. Dlatego są w stanie profesjonalnie pomóc każdemu z naszych pacjentów.

W rehabilitacji po endoprotezoplastyce ogromną rolę odgrywa systematyczność

Jeżeli chodzi o rehabilitację stawu biodrowego, kolanowego lub barkowego po wszczepieniu endoprotezy, ważny jest wybór odpowiedniego terapeuty. Powinien mieć on doświadczenie, a także umieć wsłuchiwać się w potrzeby pacjenta. Dzięki temu tak dobierze zabiegi i ćwiczenia, aby jego podopieczny jak najszybciej wrócił do pełni sprawności. Celem rehabilitacji jest zwiększenie zakresu ruchów w stawie, a także siły mięśni, co bezpośrednio przekłada się na odzyskanie przez pacjenta częściowej lub częściowej sprawności ruchowej. W pracy pomiędzy terapeutą, a jego podopiecznym dużą rolę odgrywają nie tylko same ćwiczenia, ale także systematyczność. To właśnie dzięki niej pojawią się efekty.

Jeżeli potrzebujesz rehabilitacji po endoprotezoplastyce, zgłoś się specjalistów! Z chęcią pomogą Ci w powrocie do zdrowia.

Dodaj komentarz