Rehabilitacja po mastektomii

Rehabilitacja po mastektomii skutecznie zwiększa zakres ruchu i sprawność mięśni po operowanej stronie. W naszym centrum pod Poznaniem możesz liczyć na profesjonalną pomoc – komfortowe warunki, empatyczne podejście i wysokie kwalifikacje personelu oraz indywidualny zestaw ćwiczeń. Rehabilitacja po mastektomii to również praca ze świeżymi i starymi bliznami, redukcja bólu oraz skuteczna odpowiedź na powikłania i dolegliwości pooperacyjne. Fizjoterapię należy podjąć jak najszybciej – jest to niezbędne działanie dla prawidłowego funkcjonowania po przebytej operacji. Umów się na wizytę z naszym specjalistą.

Umów się na wizytę

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Dlaczego rehabilitacja po mastektomii jest ważna?

Rehabilitacja po zabiegu mastektomii to obowiązkowy element rekonwalescencji. Amputacja piersi prowadzi do:

  • osłabienia całego organizmu,
  • pogorszenia kondycji fizycznej,
  • zmniejszenia siły mięśniowej,
  • ograniczenia ruchu barkiem po operowanej stronie,
  • dolegliwości bólowych po stronie nieoperowanej na skutek używania jednej ręki do wszystkich czynności,
  • mniejszych lub większych obrzęków limfatycznych.

To wszystko sprawia, że rehabilitacja kobiet po mastektomii jest konieczna po operacji, ale często również w późniejszych okresach życia. Wynika to z tego, rekonwalescencja oznacza dużo więcej niż tylko gojenie się rany pooperacyjnej. W naszym centrum pod Poznaniem ustalamy indywidualny plan fizjoterapii po mastektomii, uwzględniający przebieg choroby, wskazania lekarza prowadzącego oraz kondycję psychiczną osoby po amputacji.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 129480335_834027250705627_6450482505505197988_n-1024x1024.jpg

Jak wygląda rehabilitacja po zabiegu mastektomii?

Rehabilitacja kobiet po mastektomii powinna się rozpocząć już kilka dni po przebytej operacji. Ćwiczenia są dobierane tak, by nie obciążyć osłabionego organizmu – fizjoterapia po mastektomii w niczym nie przypomina wizyty na siłowni. Wczesna faza pooperacyjna pozwala utrzymać mięśnie kończyny i stawów w dobrej formie. To także sposób na utrzymanie możliwie pełnego zakresu ruchu. Rehabilitacja blizny po mastektomii należy do fazy przewlekłej, kiedy rana pooperacyjna całkowicie się wygoi i pojawi się blizna. Ćwiczenia w tej fazie odpowiadają za poprawę jakości Twojego codziennego funkcjonowania. Podczas rehabilitacji mastektomii pracujemy nad ruchomością tkanek, a więc ich rozluźnieniem oraz uelastycznieniem blizny. Naszym celem jest również poprawa kondycji, która w wyniku trudnego i obciążającego doświadczenia uległa osłabieniu. Nawet najprostsze czynności takie jak lektura nowej książki czy sprzątanie mogą być dla Ciebie wyzwaniem. Fizjoterapia po mastektomii pomaga wrócić do sprawności.