Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL to krok w stronę powrotu do pełni zdrowia. Po tak inwazyjnym zabiegu, jakim jest rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego, pomoc doświadczonego terapeuty jest niezbędna. Dzięki współpracy z nim, a także zaangażowaniu samego pacjenta, możliwy jest stopniowy powrót do normalności, a także uprawiania aktywności fizycznej. Jeżeli poszukujesz zaufanego miejsca, w którym prowadzona jest rehabilitacja po zerwaniu więzadeł, polecamy Centrum Fizjoterapii i Leczenia Ruchem Twoja Rehabilitacja w Skórzewie k. Poznania. Mamy doświadczenie w pomaganiu pacjentom z najróżniejszymi problemami. Zachęcamy do kontaktu z nami – przekonajmy się, co możemy zrobić dla Ciebie.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

ACL – rehabilitacja pomoże Ci powrócić do maksimum sprawności

Więzadło krzyżowe przednie to jeden z głównych stabilizatorów kolana, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania narządu ruchu. Jego zerwanie jest nieprzyjemną kontuzją, która wymaga odpowiedniego leczenia. Po operacji niezbędna jest rehabilitacja po rekonstrukcji ACL. To właśnie dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom i zabiegom pacjenci mogą bezpiecznie i szybko powrócić do sprawności sprzed kontuzji. 

Aby tak się stało, warto wybrać dobrego terapeutę, który przeprowadzi pacjenta przez cały proces. Powinna być to osoba nie tylko doświadczona, ale także kontaktowa i pełna empatii. Wszak to właśnie od współpracy pacjenta i terapeuty zależy sukces, a także czas jego osiągnięcia. W naszych skórzewskich gabinetach zatrudniamy właśnie takie osoby. Dzięki temu prowadzona u nas rehabilitacja i fizjoterapia ortopedyczna cieszą się dużym zainteresowaniem oraz dobrymi opiniami pacjentów.

Podczas spotkań z naszymi pacjentami po rekonstrukcji ACL skupiamy się na:

  • redukcji bólu i obrzęku,
  • przywróceniu pełnego zakresu ruchu w stawach,
  • odbudowie siły mięśniowej.

Dzięki indywidualnie i starannie dobranym zabiegom oraz ćwiczeniom, pacjenci są w stanie powrócić do pełni sprawności i stanąć na własnych nogach, gdy tylko ich organizm będzie na to gotów.

Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL – ile trwa?

Wielu pacjentów po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego zadaje sobie pytanie, ile potrwa rehabilitacja. Należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ okres rekonwalescencji może być stosunkowo długi i uzależniony od wielu czynników. To, ile potrwa rehabilitacja, zależy między innymi od zaangażowania i postępów pacjenta, które ocenią lekarz oraz fizjoterapeuta.

Z pasją pomagamy pacjentom

Szukasz miejsca na rehabilitację pod Poznaniem? Zapraszamy do naszych gabinetów! Mamy ogromne doświadczenie i już od lat pomagamy pacjentom z najróżniejszymi dolegliwościami. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu, w celu ustalenia terminu wizyty. Jesteśmy profesjonalistami, którym możesz zaufać.

Umów się na wizytę