Rehabilitacja po złamaniu kości udowej

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie F6D580A1-36BA-4392-9A6F-ED33C8713332-1549-0000009BA4D4B9E5.jpg

Zastanawiasz się, gdzie jest prowadzona profesjonalna rehabilitacja po złamaniu kości udowej? Przekonaj się, jak specjalistyczną opiekę zapewniają specjaliści. Wykorzystujeą nowoczesne metody fizjoterapeutyczne do pracy z pacjentami, osiągając najlepsze efekty. Co jeszcze sprawia, że rehabilitacja po złamaniu kości udowej naprawdę pomaga? To połączenie zaangażowania naszych specjalistów i pacjentów, którzy czując pełne wsparcie, są zmotywowani do pracy. Bez tego rehabilitacja kości udowej nie dawałaby tak dobrych rezultatów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 187875912_324537245854657_281982101590776715_n-1024x1024.jpg

Kiedy może dojść do złamania kości udowej?

Rehabilitacja po złamaniu szyjki kości udowej najczęściej dotyczy osób starszych. Do urazów dochodzi zwykle podczas stosunkowo niegroźnych upadków, ale także samoistnych złamań. Częściej przytrafia się to kobietom ze względu na zaburzenia hormonalne i zmiany w obrębie kośćca. Złamanie kości udowej jest poważnym urazem, który wiąże się z licznymi powikłaniami oraz utrudnionym zrostem kostnym. Sama budowa kości utrudnia proces leczenia, dlatego konieczna jest szybka reakcja lekarza oraz rehabilitacja po złamaniu.

Do podstawowych czynników ryzyka należą osteoporoza i osteopenia, ale także zaburzenia hormonalne występujące w okresie menopauzy. Prawdopodobieństwo złamania jest też większe w przypadku chorób nowotworowych, zaburzeń będących efektem starzenia się organizmu, chorób kości związanych z niewydolnością nerek, a także zaburzeń neurologicznych. Ograniczona liczba czynników ryzyka wynika z tego, że aby doszło do złamania kości udowej u zdrowej, młodej osoby, konieczna jest ogromna siła.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Plik_036-1024x1024.jpeg

Jak wygląda rehabilitacja po złamaniu kości udowej?

Przebieg rehabilitacji po złamaniu kości udowej zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta lub pacjentki. Ćwiczenia nie są uniwersalne, ponieważ to aktualny stan osoby zgłaszającej się do specjalistów determinuje działania podejmowane przez rehabilitanta. W wielu przypadkach najpierw dochodzi do leczenia operacyjnego. Wówczas konieczna jest rehabilitacja po operacji złamania kości udowej, którą rozpoczyna się w pierwszej dobie po zabiegu.

Podczas pracy z pacjentami warto dbać również o reedukację wzorca chodu. Sprawdza się to szczególnie w przypadku rehabilitacji po złamaniu kości udowej u dziecka, które mogłoby utrwalić nieprawidłowe wzorce ruchu. Warto zadbać o to także u osób dorosłych.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Plik_0001-1024x1024.jpeg

Dlaczego warto nam zaufać?

Rehabilitacja po złamaniu trzonu lub szyjki kości udowej jest wymagającym procesem, ale możesz liczyć na profesjonalną pomoc. Eksperci dzielą się z pacjentami wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, zapewniając przyjemną atmosferę podczas ćwiczeń. Dzięki temu, że rehabilitacja po operacji złamania kości udowej przebiega w komfortowych warunkach, dużo łatwiej przejść przez proces leczenia. W gabinetach prowadzona jest również: