Centrum wiedzy, Fizjoterapia ortopedyczna

Rehabilitacja po złamaniu “kostki “

Indywidualnie prowadzona rehabilitacja po złamaniu kostki. Możesz ją rozpocząć już w momencie zdiagnozowania urazu – w oparciu o wskazania specjalisty ustali przebieg fizjoterapii. Rehabilitacja kostki może być również częścią leczenia podczas noszenia opatrunku gipsowego oraz następnym jego etapem po zdjęciu gipsu. To właśnie wtedy fizjoterapia jest najbardziej wymagająca, ale możesz liczyć na 100% wsparcia ze strony specjalistów. Dzięki temu rehabilitacja po złamaniu kostki przyniesie oczekiwane efekty, a więc powrót do dotychczasowych aktywności.

Złamanie kostki – objawy

Zanim lekarz stwierdzi, czy konieczna jest rehabilitacja po złamaniu kostki bocznej, osoba, która doświadczyła urazu, musi być w stanie ocenić sytuację. O złamaniu świadczą takie objawy jak silny ból promieniujący do stopy lub kolana, a także problem z chodzeniem. Może się również pojawić obrzęk oraz zasinienie, a nawet deformacja stopy. Każdy z tych objawów powinien być alarmujący – wymagają one kontaktu z lekarzem, który oceni, czy doszło do złamania tylko jednej kostki lub przemieszczenia się kości.

Specjalista będzie też w stanie określić, czy doszło do uszkodzenia więzadeł stabilizujących. Bez odpowiedniej diagnozy niemożliwa jest bowiem prawidłowa rehabilitacja po złamaniu kostki przyśrodkowej czy bocznej.

Nietrudno o kontuzję w takim miejscu, jakim jest staw skokowy, dlatego tym bardziej warto zadbać o profesjonalną fizjoterapię przy złamaniu kostki bocznej. Dzięki temu dużo łatwiej wrócić do dotychczasowej aktywności.

Jak wygląda rehabilitacja po złamaniu kostki?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy mamy do czynienia ze złamaniem trójkostkowym, czy innym urazem w obrębie stawu skokowego. Dzięki temu można zaplanować indywidualną rehabilitację po złamaniu kostki w nodze, a nasi pacjenci mają pewność, że będzie ona przebiegać prawidłowo. Daje to poczucie bezpieczeństwa, które również jest istotne podczas terapii.

Jak długo trwa rehabilitacja po złamaniu kostki? Kluczowa jest specyfika kontuzji, dlatego zawsze musimy zapoznać się z diagnozą i zaleceniami lekarza prowadzącego. Trudno więc jednoznacznie określić, ile będzie trwała rehabilitacja, ale należy się liczyć przynajmniej z kilkutygodniową pracą z fizjoterapeutą. Jej długość zależy również od tego, czy złamanie kostki bocznej stawu skokowego wymaga wcześniejszego leczenia operacyjnego.

Jak wygląda rehabilitacja po złamaniu kostki? Stosuje się nowoczesne metody pracy z pacjentami, takie jak kinesiotaping, terapia manualna, czy ćwiczenia propriocepcji oraz inne ćwiczenia ułatwiające powrót do pełnej sprawności.

Profesjonalne leczenie złamania kostki i nie tylko

Specjaliści pracują z pacjentami po złamaniu kostki bocznej stawu skokowego, a także po innych urazach, które wpłynęły na jakość ich codziennego życia. Dają z siebie 100%, dzięki czemu osoby zmagające się z tym problemem, osiągają znakomite efekty w leczeniu. Rehabilitacja po złamaniu to wymagający proces, dlatego warto dbać o zaangażowanie i motywację nie tylko swoją, ale również pacjentów. Oferta specjalistów obejmuje również inne usługi, do których należą:

  • rehabilitacja po złamaniu nogi,
  • rehabilitacja po złamaniu kości udowej,
  • rehabilitacja po złamaniu kości śródstopia,
  • rehabilitacja po złamaniu kości piszczelowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *