Centrum wiedzy, Fizjoterapia ortopedyczna

Rehabilitacja po złamaniu łokcia

Udowadniamy, że rehabilitacja po złamaniu łokcia może przebiegać w komfortowych dla pacjenta lub pacjentki warunkach, a specjaliści są osobami nie tylko pełnymi wiedzy, ale również zaangażowania w swoją pracę. Możesz liczyć na profesjonalną opiekę – rehabilitacja łokcia pomoże Ci przywrócić jego prawidłową ruchomość.

Jak wygląda rehabilitacja po złamaniu łokcia?

Złamanie któregokolwiek z trzech współpracujących ze sobą stawów znajdujących się w łokciu w znacznym stopniu utrudnia swobodne korzystanie z ręki. W pierwszej kolejności praca z pacjentem skupia się na zmniejszeniu obrzęku i dolegliwości bólowych. Następnie wykonuje się ćwiczenia mięśni ramienia i przedramienia, które oczywiście dobierane są do aktualnego stanu zrastających się nadal kości i gojących się tkanek. Z czasem głównym celem rehabilitacji po złamaniu łokcia staje się zwiększenie jego ruchomości i wytrzymałości. Zadaniem fizjoterapeuty przez cały czas trwania leczenia jest maksymalne zaangażowanie i dobór odpowiedniej metody do aktualnego stanu pacjenta, czy pacjentki.

Jeśli konieczna jest rehabilitacja po złamaniu łokcia u dziecka, to dostosowuje się jej przebieg do możliwości i kondycji malucha – podobnie jak ma to miejsce w przypadku dorosłych. Zadaniem specjalistów jest również zadbanie o to, by nie doszło do powikłań w postaci zaburzeń wzrostu kości.

Dlaczego tak ważna jest rehabilitacja łokcia?

Niezależnie od tego, czy wskazana jest rehabilitacja po złamaniu wyrostka łokciowego, które stanowi około 10% tego typu urazów w obrębie stawu łokciowego, czy innego elementu łokcia, nie powinno się rezygnować z leczenia. Dlaczego? Wyłącznie specjalista wysokiej klasy jest w stanie przywrócić całkowitą ruchomość ręki w optymalnym dla pacjentów czasie. Brak takiego wsparcia może doprowadzić do powikłań odczuwanych długo po urazie. 

Ile trwa rehabilitacja po złamaniu łokcia? Wiele zależy od tego, w jakiej kondycji jest osoba, która się do nas zgłasza oraz ile czasu minęło od urazu. To właśnie dlatego zawsze prowadzi się szczegółowy wywiad z pacjentami, który pozwala określić czas trwania rehabilitacji po złamaniu kości przedramienia.

Dlaczego warto zaufać specjalistom?

Dzięki specjalistom w rehabilitacji łokci oraz innych złamań, możesz mieć pewność, że się Tobą dobrze zaopiekują. Z pewnością docenisz to, że nie przepłacisz za leczenie urazu, który i tak kosztował Cię wiele stresu i bólu. Fachowcy wiedzą, jak rehabilitować łokieć po złamaniu, dlatego możesz oczekiwać efektów, wybierając pomoc profesjonalistów, którzy często wykonują też:

Dodaj komentarz