Centrum wiedzy, Fizjoterapia ortopedyczna

Rehabilitacja po złamaniu obojczyka

Szukasz miejsca, w którym rehabilitacja po złamaniu obojczyka przebiega sprawnie i w komfortowych warunkach? Postaw na zespół doświadczonych specjalistów, którzy zapewniają maksymalne zaangażowanie oraz fachową pomoc. Złamany obojczyk jest stosunkowo powszechnym urazem, który powoduje dolegliwości bólowe oraz trudności z poruszaniem ręką. Prawidłowa rehabilitacja pozwala powrócić do pełnej sprawności.

Kiedy zacząć rehabilitację po złamaniu obojczyka?

Rehabilitacja po złamaniu obojczyka to kolejny krok w powrocie do sprawności. Wcześniej konieczna jest pierwsza pomoc, w tym unieruchomienie kończyny. Jeżeli nie doszło do przemieszczenia się kości, niepotrzebne będzie leczenie operacyjne. Wówczas kluczowym elementem powrotu do zdrowia jest rehabilitacja ortopedyczna. Kiedy zacząć rehabilitację po złamaniu obojczyka? Im wcześniej, tym lepiej – jeśli doszło do operacji, pierwszy kontakt ze specjalistą powinien się odbyć kilka dni po zabiegu. W innym przypadku rehabilitację należy rozpocząć jak najszybciej jest to możliwe. Specjalista wskaże odpowiednie ćwiczenia na obojczyk, dostosowane do możliwości i stanu pacjenta.

Jak wygląda rehabilitacja po złamaniu obojczyka?

Przebieg rehabilitacji różni się w zależności od tego, kto jest pacjentem. Złamanie obojczyka u dzieci, noworodka lub osoby dorosłej wymaga innego podejścia i zastosowania odpowiednio dostosowanej terapii. Jeszcze inaczej wygląda leczenie złamanego obojczyka z przemieszczeniem. Specjaliści podchodzą do każdej osoby indywidualnie, wykorzystując takie metody jak:

  • kinesiology taping,
  • terapia manualna,
  • terapia mięśniowo-powięziowa.

Celem rehabilitacji po złamaniu obojczyka jest zwiększenie mobilności łopatki i ogólna regeneracja po urazie. Pokazują również, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia na obojczyk w domu – dzięki tej współpracy możliwe są lepsze efekty rehabilitacji.

Dlaczego warto?

Rehabilitacja po złamaniu jest długotrwałym procesem i wymaga zaangażowania ze strony pacjenta. Jednak to nie wszystko. Kluczowa jest praca, którą wykonują fizjoterapeuci. Zapewniają komfortowe warunki do ćwiczeń oraz fachowe doradztwo, jak zachowywać się po złamaniu obojczyka. To sprzyjające warunki do tego, by powrócić do pełnej sprawności.

Dodaj komentarz