Terapia neurorozwojowa Poznań

Przekonaj się, że terapia neurorozwojowa może być prowadzona w przyjaznych  warunkach zarówno dla dziecka, jak i rodziców – przez profesjonalistów, którzy pomagają najmłodszym osiągnąć możliwą dla nich sprawność. Wybierz Centrum Fizjoterapii i Leczenia Ruchem, które działa w Skórzewie koło Poznania. Pracują tam specjaliści, dzięki którym rehabilitacja neurorozwojowa przebiega sprawnie i zgodnie z potrzebami dziecka. Umów wizytę dla małego pacjenta i przekonaj się, że terapia neurorozwojowa może być prowadzona z dużym zaangażowaniem.

Komu potrzebna jest rehabilitacja neurorozwojowa?

Rehabilitacja neurorozwojowa to rozwiązanie nie tylko dla dzieci z wadami wrodzonymi,  trisomią 21 (zespół Downa), a także dzieci zmagającymi się z różnymi zaburzeniami w ramach mózgowego porażenia dziecięcego (znanego również jako MPD).

Fizjoterapia neurorozwojowa może być wskazana również, jeśli maluch:

  • odgina główkę do tyłu, co będzie szczególnie widoczne podczas noszenia dziecka na rękach,
  • ma widoczną tendencję do skręcania główki w jednym kierunku,
  • skręca rączki do wewnątrz,
  • nie kontroluje ustawienia głowy,
  • pręży lub/i krzyżuje nóżki, wykazuje tzw. baletowe ustawienie stóp,
  • nie rozwija się zgodnie z następującymi po sobie fazami rozwoju motorycznego.

Jak wygląda terapia neurorozwojowa koło Poznania?

Prowadzimy terapię neurorozwojową dla małych pacjentów z Poznania oraz okolic – w razie konieczności możliwe są również wizyty domowe. W ramach rehabilitacji wykorzystujemy:

Oczywiście zanim podejmiemy się neurorozwojowej terapii, konieczna jest diagnostyka dzieci. Dzięki temu fizjoterapia jest w stanie przynieść oczekiwane efekty i poprawić komfort życia maluchów. Podstawowa zasada jest jednak taka – im szybciej zdecydujesz się na rehabilitację neurorozwojową dziecka, tym lepiej.

W naszym centrum pod Poznaniem możesz liczyć na przyjazną atmosferę, profesjonalne, ale i pełne życzliwości podejście do małych pacjentów i rodziców, a także duże zaangażowanie specjalistów. To dzięki temu neurorozwojowa terapia dzieci z dysfunkcjami przynosi efekty.