Centrum wiedzy, Rehabilitacja ruchowa

Terapia ruchowa

Szukasz miejsca, w którym terapia ruchowa jest skuteczna i prowadzona w komfortowych warunkach? Znajdź profesjonalną pomoc oraz odpowiednie warunki do pracy nad poprawą jakości Twojego codziennego życia. Terapia ruchowa w służy przywróceniu równowagi w ciele i zwiększeniu sprawności fizycznej w oparciu o wieloletnie doświadczenie i ekspercką wiedzę. To świetne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z uciążliwymi dolegliwościami bólowymi i chcą powrotu do pełnego zakresu ruchów.

Komu przyda się terapia ruchowa?

Terapia ruchowa to propozycja zarówno dla dorosłych, jak i dzieci – dostosowujemy ćwiczenia do potrzeb konkretnego pacjenta, co pozwala osiągać najlepsze efekty. Centrum terapii ruchowej stawia na nowoczesne metody pracy z ciałem, dzięki czemu skutecznie pomagamy osobom, które nam zaufały. Rehabilitacja ruchowa jest wskazana dla osób, które:

  • zmagają się z bólem utrudniającym codzienne funkcjonowanie,
  • mają wadę postawy,
  • potrzebują pomocy przy zwyrodnieniach lub urazach stawów,
  • prowadzą siedzący tryb życia i unikają z różnych powodów aktywności fizycznej.

Terapia ruchowa jest także wsparciem przy napięciach wynikających ze stresu i przemęczenia.

Jak przebiega terapia ruchowa?

Każdy terapeuta ruchowy pracujący w naszym centrum podchodzi do pacjentów indywidualnie – szczegółowy wywiad to absolutna podstawa. Wykorzystujemy dostosowane do potrzeb osoby ćwiczenia, dzięki którym zwiększa się sprawność ruchowa pacjenta. Dzięki temu możesz uniknąć leczenia farmakologicznego (oczywiście, jeśli pozwala na to Twój aktualny stan zdrowia) oraz w odczuwalnym stopniu poprawić jakość swojego życia. Rehabilitacja ruchowa polega na wprowadzeniu zmian w codziennych nawykach poprzez regularne ćwiczenia, wykonywane w bezpieczny i kontrolowany sposób.

Dlaczego warto nam zaufać?

Centrum terapii ruchowej szczególną wagę przywiązuje do kontaktu z pacjentami. Stawia na maksymalne zaangażowanie naszych terapeutów manualnych, życzliwość oraz osiąganie długotrwałych efektów. Rehabilitację ruchową traktujemy jako alternatywę dla leczenia farmakologicznego, ale wszystkie działania, które podejmujemy podczas terapii, opierają się na specjalistycznej wiedzy z zakresu fizjoterapii. Skorzystaj z usług jednego z terapetów manualnych.

Dodaj komentarz