Inne

Wizyty domowe – fizjoterapia, rehabilitacja

Fizjoterapeuci pracują nie tylko stacjonarnie – realizują również wizyty domowe. Fizjoterapia nie zawsze może być wykonana w sali treningowej, dlatego fizjoterapeuci dojeżdżają do pacjentów, którzy z różnych względów nie mogą dotrzeć do specjalisty. Wizyty domowe często są jedynym dostępnym sposobem na skorzystanie z fizjoterapii, dlatego nie warto ograniczać się wyłącznie do pracy stacjonarnej.

Wizyty domowe – fizjoterapia w domu pacjenta też jest możliwa

Wtedy gdy, niemożliwa jest stacjonarna wizyta rozwiązaniem będzie wizyta domowa. Wizyty domowe umożliwiają fizjoterapię w komfortowych dla pacjenta warunkach, gwarantując jednocześnie oszczędność czasu związanego z dojazdem na ćwiczenia. Fizjoterapeuta podczas wizyty domowej może wykonać takie usługi jak:

  • terapia manualna,
  • fizjoterapia ortopedyczna,
  • rehabilitacja neurologiczna, w tym fizjoterapia metodą IBITA Bobath,
  • masaże różnymi technikami, dostosowane między innymi do potrzeb kobiet w ciąży lub sportowców.

Cena wizyty domowej zależy między innymi od odległości miejsca zamieszkania pacjenta. Rehabilitacja z dojazdem do domu jest doskonałą alternatywą dla wizyt stacjonarnych, które nie mogą się odbyć ze względu na stan zdrowia pacjenta (bo np. jesteś po operacji) lub aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju (zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo!). Wybierając usługi sprawdzonych fizjoterapeutów, masz pewność, że otrzymasz profesjonalne wsparcie także we własnym domu.

Dodaj komentarz