Wzmożone napięcie mięśniowe u niemowląt – rehabilitacja / leczenie

Wzmożone napięcie mięśniowe u niemowląt z powodzeniem rehabilitujemy u pacjentów z Poznania oraz jego okolic, a także z innych stron Polski, w naszym Centrum. Niesienie pomocy maluchom traktujemy jako naszą misję, dlatego pracujemy nie tylko z pacjentami dorosłymi, ale prowadzimy także fizjoterapię niemowląt. Jeżeli podejrzewasz u swojego dziecka wzmożone napięcie mięśniowe, zwróć się po profesjonalną pomoc. Uzyskasz ją w Centrum Fizjoterapii i  Leczenia Ruchem Twoja Rehabilitacja.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Wzmożone napięcie mięśniowe u niemowląt i dzieci – skąd się bierze

Zespół napięcia mięśniowego u niemowląt może znacząco utrudnić opiekę nad maluchem. Problem często pojawia się w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji, może być ono także spowodowane:

  • predyspozycjami genetycznymi,
  • przebiegiem ciąży.

Niezależnie od tego, co było przyczyną wystąpienia wzmożonego napięcia u dziecka, nasi terapeuci będą w stanie prowadzić rehabilitację, perfekcyjnie dobraną do potrzeb małego pacjenta. Dodatkowo udzielą oni rodzicom cennych rad na temat tego, jak poprawnie pielęgnować malucha.

Umów się na wizytę

Objawy wzmożonego napięcia mięśniowego

U dzieci, u których występuje podwyższone napięcie mięśniowe, najczęściej objawia się ono:

  • mocnym zaciskaniem piąstek,
  • niechęcią do leżenia na brzuchu,
  • odginanie się do tyłu,
  • prężenie rączek lub nóżek.

Jeśli zauważasz je u swojego dziecka, zwróć się do nas! Pomożemy przywrócić mu pełnię sprawności, co korzystnie wpłynie na jego dalszy rozwój.

Wzmożone napięcie mięśniowe u niemowląt – leczenie i rehabilitacja

W naszym Centrum stosujemy skuteczną rehabilitację wzmożonego napięcia mięśniowego u niemowląt. Opieramy się na naszej wiedzy i korzystamy z nowoczesnych metod (np. Bobath), dzięki czemu osiągamy doskonałe rezultaty. Zachęcamy do umawiania wizyt poprzez naszą rejestrację – chętnie pomożemy Twojemu dziecku!