Centrum wiedzy, Rehabilitacja ruchowa

Zajęcia z autoterapii

Świadome dbanie o siebie to podstawa dobrego życia na co dzień. Przekonaj się, jakie możliwości daje autoterapia. Nauczysz się podstawowych sposobów samokontroli ciała, dzięki czemu szybciej rozpoznasz ewentualne problemy i unikniesz niechcianych konsekwencji. Dowiedz się, jak lepiej i skuteczniej o siebie zadbać. Autoterapia odgrywa ważną rolę w leczeniu bólu, dlatego zachęcamy do niej każdego, kto zmaga się z takimi dolegliwościami na co dzień.

Czym jest autoterapia?

Autoterapia to czynności, które możesz wykonywać samodzielnie w domu – instrukcje, jak to robić, otrzymasz podczas zajęć. Dzięki temu możliwe jest wzmocnienie efektów pracy z fizjoterapeutą oraz przedłużenie korzyści towarzyszących rehabilitacji. Autoterapia jest również elementem profilaktyki, który pozwoli Ci uchronić się przed kolejnymi urazami i przeciążeniami.

Zastanawiasz się, czy Twoje zaangażowanie jest potrzebne w procesie fizjoterapii? Włączenie autoterapii do pracy z pacjentem przynosi pozytywne efekty. Nie tylko pozwala ograniczyć spożywanie środków farmakologicznych, ale także umożliwia przyspieszenie rehabilitacji. Co więcej, autoterapia mięśniowo-powięziowa pomaga poprawić efekty wypracowywane przez specjalistę.

Sprawdź też: leczenie bólu.

Dlaczego potrzebujesz autoterapii?

Zajęcia z autoterapii są skutecznym sposobem, by wypracowane podczas fizjoterapii efekty towarzyszyły Ci znacznie dłużej. Świadomość własnego ciała oraz automasaż, którego się nauczysz, pozwalają również reagować, zanim ograniczenia ruchowe uniemożliwią Ci normalne funkcjonowanie. Autoterapia mięśniowo-powięziowa jest wyrazem troski o siebie, a jej przebieg jest dostosowany do Twoich oczekiwań i możliwości. Takie zajęcia są w pełni bezpieczne, a prowadzić je powinni doświadczeni fizjoterapeuci.

Dodaj komentarz