O nas

Nasza kadra to grupa wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje poprzez udział w kursach, szkoleniach i konferencjach. Praca, którą wykonujemy jest dla nas pasją, dlatego wkładamy w nią duże zaangażowanie oraz dążymy do tego, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać własne umiejętności i doświadczenie. Gwarantujemy Państwu profesjonalne, indywidualne podejście, przyjazną atmosferę oraz nastawienie na cele, które będą dla Państwa zadowalające.

Ewelina Urbaniak

fizjoterapeuta, terapeuta Mckenzie

Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jej ścieżka zawodowa rozwinęła się z pasji, jaką jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami.  Dzięki cierpliwości, jaka ją cechuje świetnie odnajduje się podczas pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi, wymagającymi rehabilitacji pooperacyjnej, osobami starszymi oraz dziećmi, które wymagają gimnastyki korekcyjnej. Wie, że każdy człowiek jest inny, dlatego w swojej pracy wykorzystuje zasoby zgromadzone podczas studiów i kursów, na których z myślą o pomocy kolejnym osobom wciąż pogłębia swoją wiedzę. Pracuje na tkankach miękkich choćby poprzez rozluźnianie mięśniowo - powięziowe, czy masaż tkanek głębokich. W terapii stosuje również flossing oraz wiedzę, którą zdobyła podczas dwuletniego kursu w Międzynarodowym Instytucie McKenzie w Poznaniu.    

Czytaj więcej ...

Eryk Rezler

terapeuta manualny, trener personalny

Jestem absolwentem fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, terapeutą manualnym, certyfikowanym trenerem przygotowania motorycznego oraz medycznym trenerem personalnym. Wykorzystuję szeroki wachlarz technik i stawiam na edukację pacjenta, co sprawia, że moi klienci bardzo szybko zapominają o dolegliwościach bólowych, a po kontuzjach wracają do sprawności. Jako pasjonat ruchu zajmuję się również treningiem personalnym, który dostosuję indywidualnie do Twoich potrzeb, aby Twoje ciało było silniejsze, sprawniejsze i bardziej funkcjonalne. Doświadczenie jako fizjoterapeuta i trener personalny zdobywałem podczas wielu imprez sportowych oraz w pracy indywidualnej z pacjentami. Pasjonuję się anatomią i fizjologią człowieka. Prywatnie trenuję sporty walki, sporty siłowe oraz wytrzymałościowe. Twój Terapeuta Eryk Rezler

Czytaj więcej ...

Jakub Parzych

terapeuta manualny, trener personalny

Specjalista w zakresie zwalczania dolegliwości bólowych, fizjoterapii ogólnousprawniającej oraz terapii z wykorzystaniem leczniczego ruchu i treningu funkcjonalnego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Ukończył szereg szkoleń i warsztatów z obszaru terapii manualnej i treningu medycznego, między innymi Masaż Tkanek Głębokich, czy Terapia Dysfunkcji Powięziowych. Pasjonat sportów walki (niebieski pas Brazylijskiego Jiu-Jitsu, uczestnik wielu krajowych zawodów), treningu siłowego i psychologii społecznej. Od września 2019 roku uczestnik cyklu kursów z zakresu medycyny ortopedycznej i terapii manualnej - International Academy of Orthopedic Medicine, integrujących techniki diagnostyczne i terapeutyczne, których skuteczność została udowodniona wynikami badań naukowych. Zwolennik biopsychospołecznego modelu bólu, który w swojej praktyce klinicznej szczególnie ceni wykorzystywanie treningu oporowego w celu funkcjonalnego usprawniania pacjentów, w myśl powiedzenia „use it or lose it”.

Czytaj więcej ...

Sara Matecka

Fizjoterapeuta, terapeuta IBITA Bobath

Magister fizjoterapii, która tytuł zdobyła po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. To certyfikowana terapeutka metody IBITA Bobath, PNF i Kinesiology Tapingu. Jest specjalistką terapii pacjentów z problemami neurologicznymi, skutecznie pomaga również osobom z dolegliwościami bólowymi oraz w ramach rehabilitacji pooperacyjnej. Podczas wieloletniej działalności z osobami niepełnosprawnymi doskonaliła swoje kompetencje zawodowe i zdobyła umiejętność skutecznego motywowania pacjentów do pracy. W swojej codziennej praktyce wprowadza zasadę: „nie mówimy: nie damy rady”. Zjednuje sobie pacjentów optymizmem, ujmującym uśmiechem i cierpliwością.    

Czytaj więcej ...

Wawrzyniec Matysko

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Absolwent uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Terapeuta manualny, który w swojej pracy wykorzystuje również techniki osteopatyczne. Jest prawdziwym pasjonatem fizjoterapii, nieustannie poszerza swoją wiedzą uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Jego doświadczenie w klubie siatkarskim polskiej ekstraklasy pozwoliło mu poznać specyfikę terapii pourazowej, dolegliwości bólowych oraz objawów przeciążenia narządu ruchu. Jako terapeuta manualny metody Rakowskiego i Skłodowskiego, specjalista Kinesiology Tapingu, igłoterapii i zabiegów naturalnych, znawca technik osteopatycznych niesie skuteczną pomoc w zwalczaniu bólów kręgosłupa, rozluźnianiu napiętych mięśni, fizjoterapii aparatu żucia. Jego skrupulatność, dbałość o edukację chorego oraz wnikliwość w analizowaniu przyczyn dolegliwości składają się na kompleksowe podejście do pacjenta i jego problemu.

Czytaj więcej ...

Weronika Gabryszewska

terapeuta dzieci i kobiet w ciąży

Fizjoterapeuta dziecięcy oraz terapeuta kobiet w ciąży, absolwentka fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Uważa, że kluczem do prawidłowego funkcjonowania organizmu jest różnorodny ruch, dostosowany do potrzeb i możliwości konkretnego pacjenta. Doświadczenie w pracy zdobywała podczas licznych praktyk i indywidualnej pracy z pacjentami oraz prowadząc zajęcia z dziećmi na pływalni. Swoją wiedzę stale poszerza poprzez uczestnictwo w warsztatach, kursach oraz korzystając z literatury fachowej. W terapii stosuje m.in. elementy metod neurorozwojowych, techniki z zakresu masażu tkanek głębokich i poizometrycznej relaksacji mięśni, metodę W. Sherborne i trening krótkiej stopy. Jej zdaniem rehabilitacja dzieci powinna opierać się przede wszystkim na zabawie, tak aby mali pacjenci chętnie uczestniczyli w tym skomplikowanym i często długotrwałym procesie.

Czytaj więcej ...

Marta Król

Fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta SI

Magister Marta Król to specjalistka fizjoterapii dziecięcej i absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Praca jest jej pasją, dlatego regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach. To specjalista w zakresie neurorozwojowej diagnostyki i terapii niemowląt i dzieci starszych, kinesiology tapingu, terapeuta integracji sensorycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi z niepełnosprawnościami sprzężonymi, wadami genetycznymi, mózgowym porażeniem dziecięcym, zaburzeniami rozwoju psychoruchowego oraz dziećmi ze spektrum autyzmu.  W prowadzonej przez siebie terapii stara się łączyć metody neurorozwojowe z elementami integracji sensorycznej.

Czytaj więcej ...

Agata Sobczak

fizjoterapeuta dziecięcy

Absolwentka fizjoterapii na poznańskim AWFie. W przebiegu licznych praktyk oraz wolontariatów odnalazła swoją ścieżkę zawodową i ogromną pasję, jaką jest rehabilitacja dzieci. Doświadczenie zawodowe zdobywane m.in. na turnusach rehabilitacyjnych, w ośrodku rehabilitacyjno edukacyjno wychowawczym, na zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka umożliwiło pracę z małymi pacjentami o różnorodnych potrzebach i problemach. Począwszy od ciężkich schorzeń neurologicznych i genetycznych, poprzez niepełnosprawności intelektualne, autyzm, aż po wady postawy i zaburzenia rozwoju psychomotorycznego. Wspomniana praca pozwoliła na zastosowanie w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytych w czasie studiów i na kursach oraz stworzenie swego rodzaju warsztatu, który nadal chce rozwijać poprzez korzystanie ze specjalistycznej literatury, śledzenie bieżących badań naukowych oraz uczestnictwo w kolejnych szkoleniach. W swych działaniach stawia na możliwości funkcjonalne dziecka przy zachowaniu/osiągnięciu możliwie najlepszej jakości funkcji. Fascynuje ją rozwój psychomotoryczny, neurologia oraz biomechanika układu ruchu. Stosuje metody neurorozwojowe, a wspomaga je pracą strukturalną: mobilizacjami tkanek miękkich oraz technikami osteopatycznymi. Stara się nawiązać dobrą relację z pacjentami i ich rodzinami. Łączy często trudną pracę i znaczny wysiłek dziecka z elementami zabawy i dobrą motywacją do działania. Oczekuje sporo od swoich pacjentów, ale jeszcze więcej od siebie. Jest ambitna i bardzo chce pomagać swym podopiecznym osiągając wspólnie jak najlepsze efekty terapii.   

Czytaj więcej ...

Martyna Wesołowska

fizjoterapeuta dziecięcy

Jest absolwentką studiów licencjackich oraz magisterskich na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Rozwój dziecka w okresie noworodkowym i niemowlęcym jest fascynującym procesem, który jednak często wymaga wspomagania - tym właśnie zajmuje się Martyna. Doświadczenie zawodowe zdobywała (i nadal zdobywa) przez pracę zarówno z najmłodszymi pacjentami z zaburzeniami rozwoju motorycznego, jak i starszymi dziećmi z niepełnosprawnościami sprzężonymi, mózgowym porażeniem dziecięcym, chorobami genetycznymi (dystrofie mięśniowe, zespół Downa), wadami postawy. W swojej pracy wykorzystuje elementy metod neurorozwojowych, a także masaż tkanek głębokich, kinesiotaping, flossing. Uwielbia wyzwania, ponieważ to one motywują do pogłębiania wiedzy i umiejętności. Poszerza swoje horyzonty studiując fachową literaturę oraz uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach.  W pełni angażuje się w prowadzoną terapię, jest cierpliwa i opanowana. Zaraża uśmiechem pacjentów, a także ich rodziców. 

Czytaj więcej ...

Hanna Wołowicz

Fizjoterapeuta dziecięcy

Magister fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy. Ukończyła studia podyplomowe z fizjoterapii pediatrycznej, szereg szkoleń z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju, diagnostyki i terapii niemowląt oraz rehabilitacji dzieci obciążonych niepełnosprawnością. Jest instruktorem masażu Shantali wg metodyki Holenderskiej, certyfikowanym terapeutą kinesiology tapingu, prowadzi instruktaże z zakresu opieki i pielęgnacji niemowląt. Pracuje z dziećmi w każdym wieku. Ważna jest dla niej dobra współpraca z rodziną małego pacjenta, ponieważ zaangażowanie najbliższych osób w znaczący sposób może wzbogacić pozytywne efekty terapii.

Czytaj więcej ...

Mateusz Figiel

Dietetyk kliniczny

Dietetyk kliniczny, absolwent Dietetyki na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał podczas licznych praktyk, m.in w szpitalach, domach opieki oraz placówkach oświaty. W jego przekonaniu dieta to nie tylko wyrzeczenia i restrykcyjne trzymanie się jadłospisu, ale przede wszystkim przyjemność z jedzenia i zmiana stylu życia. Wszystkie plany żywieniowe komponuje indywidualnie, uwzględniając produkty szkodliwe, preferencje klienta i suplementację. Pracuje zarówno z osobami dorosłymi, jak i z dziećmi. Pasjonat sportu, w szczególności treningu siłowego. Sport spowodował, że podjął edukację na AWF-ie, aby łączyć swoje zainteresowania sportowe wraz z dietetyką.

Czytaj więcej ...