O nas

Nasza kadra to grupa wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje poprzez udział w kursach, szkoleniach i konferencjach. Praca, którą wykonujemy jest dla nas pasją, dlatego wkładamy w nią duże zaangażowanie oraz dążymy do tego, aby w maksymalnym stopniu wykorzystać własne umiejętności i doświadczenie. Gwarantujemy Państwu profesjonalne, indywidualne podejście, przyjazną atmosferę oraz nastawienie na cele, które będą dla Państwa zadowalające.

Jakub Parzych

terapeuta manualny, trener personalny

Specjalista w zakresie zwalczania dolegliwości bólowych, fizjoterapii ogólnousprawniającej oraz terapii z wykorzystaniem leczniczego ruchu i treningu funkcjonalnego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Ukończył szereg szkoleń i warsztatów z obszaru terapii manualnej i treningu medycznego, między innymi Masaż Tkanek Głębokich, czy Terapia Dysfunkcji Powięziowych. Pasjonat sportów walki (niebieski pas Brazylijskiego Jiu-Jitsu, uczestnik wielu krajowych zawodów), treningu siłowego i psychologii społecznej. Od września 2019 roku uczestnik cyklu kursów z zakresu medycyny ortopedycznej i terapii manualnej - International Academy of Orthopedic Medicine, integrujących techniki diagnostyczne i terapeutyczne, których skuteczność została udowodniona wynikami badań naukowych. Zwolennik biopsychospołecznego modelu bólu, który w swojej praktyce klinicznej szczególnie ceni wykorzystywanie treningu oporowego w celu funkcjonalnego usprawniania pacjentów, w myśl powiedzenia „use it or lose it”.

Czytaj więcej ...

Ewelina Urbaniak

fizjoterapeuta, terapeuta Mckenzie

Absolwentka fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jej ścieżka zawodowa rozwinęła się z pasji, jaką jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami.  Dzięki cierpliwości, jaka ją cechuje świetnie odnajduje się podczas pracy z pacjentami z dolegliwościami bólowymi, wymagającymi rehabilitacji pooperacyjnej, osobami starszymi oraz dziećmi, które wymagają gimnastyki korekcyjnej. Wie, że każdy człowiek jest inny, dlatego w swojej pracy wykorzystuje zasoby zgromadzone podczas studiów i kursów, na których z myślą o pomocy kolejnym osobom wciąż pogłębia swoją wiedzę. Pracuje na tkankach miękkich choćby poprzez rozluźnianie mięśniowo - powięziowe, czy masaż tkanek głębokich. W terapii stosuje również flossing oraz wiedzę, którą zdobyła podczas dwuletniego kursu w Międzynarodowym Instytucie McKenzie w Poznaniu.    

Czytaj więcej ...

Sara Matecka

Fizjoterapeuta, terapeuta IBITA Bobath

Magister fizjoterapii, która tytuł zdobyła po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. To certyfikowana terapeutka metody IBITA Bobath, PNF i Kinesiology Tapingu. Jest specjalistką terapii pacjentów z problemami neurologicznymi, skutecznie pomaga również osobom z dolegliwościami bólowymi oraz w ramach rehabilitacji pooperacyjnej. Podczas wieloletniej działalności z osobami niepełnosprawnymi doskonaliła swoje kompetencje zawodowe i zdobyła umiejętność skutecznego motywowania pacjentów do pracy. W swojej codziennej praktyce wprowadza zasadę: „nie mówimy: nie damy rady”. Zjednuje sobie pacjentów optymizmem, ujmującym uśmiechem i cierpliwością.    

Czytaj więcej ...

Wawrzyniec Matysko

Fizjoterapeuta, terapeuta manualny

Magister fizjoterapii, który wykształcenie zdobył podczas studiów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jest prawdziwym pasjonatem fizjoterapii, który nieustannie poszerza swoją wiedzą uczestnicząc w kursach i szkoleniach. Jego doświadczenie w klubie siatkarskim polskiej ekstraklasy pozwoliło mu poznać specyfikę terapii pourazowej, dolegliwości bólowych oraz objawów przeciążenia narządu ruchu. Jako terapeuta manualny metody Rakowskiego, specjalista Kinesiology Tapingu, igłoterapii i zabiegów naturalnych, znawca technik osteopatycznych niesie skuteczną pomoc w zwalczaniu bólów kręgosłupa, rozluźnianiu napiętych mięśni, fizjoterapii aparatu żucia. Jego skrupulatność, dbałość o edukację chorego oraz wnikliwość w analizowaniu przyczyn dolegliwości składają się na kompleksowe podejście do pacjenta i jego problemu.

Czytaj więcej ...

Marta Król

Fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta SI

Magister Marta Król to specjalistka fizjoterapii dziecięcej i absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Praca jest jej pasją, dlatego regularnie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach. To specjalista w zakresie neurorozwojowej diagnostyki i terapii niemowląt i dzieci starszych, kinesiology tapingu, terapeuta integracji sensorycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując z dziećmi z niepełnosprawnościami sprzężonymi, wadami genetycznymi, mózgowym porażeniem dziecięcym, zaburzeniami rozwoju psychoruchowego oraz dziećmi ze spektrum autyzmu.  W prowadzonej przez siebie terapii stara się łączyć metody neurorozwojowe z elementami integracji sensorycznej.

Czytaj więcej ...

Agata Sobczak

fizjoterapeuta dziecięcy

Absolwentka fizjoterapii na poznańskim AWFie. W przebiegu licznych praktyk oraz wolontariatów odnalazła swoją ścieżkę zawodową i ogromną pasję, jaką jest rehabilitacja dzieci. Doświadczenie zawodowe zdobywane m.in. na turnusach rehabilitacyjnych, w ośrodku rehabilitacyjno edukacyjno wychowawczym, na zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka umożliwiło pracę z małymi pacjentami o różnorodnych potrzebach i problemach. Począwszy od ciężkich schorzeń neurologicznych i genetycznych, poprzez niepełnosprawności intelektualne, autyzm, aż po wady postawy i zaburzenia rozwoju psychomotorycznego. Wspomniana praca pozwoliła na zastosowanie w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytych w czasie studiów i na kursach oraz stworzenie swego rodzaju warsztatu, który nadal chce rozwijać poprzez korzystanie ze specjalistycznej literatury, śledzenie bieżących badań naukowych oraz uczestnictwo w kolejnych szkoleniach. W swych działaniach stawia na możliwości funkcjonalne dziecka przy zachowaniu/osiągnięciu możliwie najlepszej jakości funkcji. Fascynuje ją rozwój psychomotoryczny, neurologia oraz biomechanika układu ruchu. Stosuje metody neurorozwojowe, a wspomaga je pracą strukturalną: mobilizacjami tkanek miękkich oraz technikami osteopatycznymi. Stara się nawiązać dobrą relację z pacjentami i ich rodzinami. Łączy często trudną pracę i znaczny wysiłek dziecka z elementami zabawy i dobrą motywacją do działania. Oczekuje sporo od swoich pacjentów, ale jeszcze więcej od siebie. Jest ambitna i bardzo chce pomagać swym podopiecznym osiągając wspólnie jak najlepsze efekty terapii.   

Czytaj więcej ...

Eryk Rezler

terapeuta manualny, trener personalny

Absolwent fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pasjonat anatomii i fizjologii człowieka. Miłośnik sportów walki, treningu siłowego oraz wytrzymałościowego. Swoją wiedzę zdobywał na licznych kursach i warsztatach, między innymi z zakresu masażu sportowego, terapii dysfunkcji powięziowych, kinesiology tapingu, kompleksowej terapii blizn, terapii manualnej w dolegliwościach bólowych i różnego rodzaju dysfunkcjach. To certyfikowany trener przygotowania motorycznego oraz medyczny trener personalny, który zajmuje się również treningiem oddechowym. Doświadczenie jako fizjoterapeuta i trener personalny zdobywał podczas wielu imprez sportowych oraz w pracy indywidualnej z pacjentami.

Czytaj więcej ...

Martyna Wesołowska

fizjoterapeuta dziecięcy

Jest absolwentką studiów licencjackich oraz magisterskich na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Rozwój dziecka w okresie noworodkowym i niemowlęcym jest fascynującym procesem, który jednak często wymaga wspomagania - tym właśnie zajmuje się Martyna. Doświadczenie zawodowe zdobywała (i nadal zdobywa) przez pracę zarówno z najmłodszymi pacjentami z zaburzeniami rozwoju motorycznego, jak i starszymi dziećmi z niepełnosprawnościami sprzężonymi, mózgowym porażeniem dziecięcym, chorobami genetycznymi (dystrofie mięśniowe, zespół Downa), wadami postawy. W swojej pracy wykorzystuje elementy metod neurorozwojowych, a także masaż tkanek głębokich, kinesiotaping, flossing. Uwielbia wyzwania, ponieważ to one motywują do pogłębiania wiedzy i umiejętności. Poszerza swoje horyzonty studiując fachową literaturę oraz uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach.  W pełni angażuje się w prowadzoną terapię, jest cierpliwa i opanowana. Zaraża uśmiechem pacjentów, a także ich rodziców. 

Czytaj więcej ...

Izabella Malara

Fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT-Bobath

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, którą ukończyła z tytułem magistra fizjoterapii. Jej zainteresowania zawodowe opierają się w dużej mierze na analizie rozwoju psychoruchowego dziecka w pierwszym roku życia oraz stymulacji układu nerwowego poprzez stosowanie metod neurorozwojowych. Prowadzi terapię niemowląt i dzieci starszych z różnymi dysfunkcjami ruchowymi. Praca to jej ogromna pasja, dzięki której nie brakuje jej motywacji do ciągłego rozwoju. To certyfikowany terapeuta metod NDT-Bobath i PNF, uczestniczka licznych szkoleń z zakresu neurorozwojowej diagnostyki i terapii niemowląt, specjalistka pediatrycznej terapii manualnej, terapeuta Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, fachowiec w dziedzinie treningu funkcjonalnego, masażu głębokiego oraz tapingu rehabilitacyjnego. Zawsze skrupulatna w ocenie pacjentów, w pełni zaangażowana w prowadzoną terapię, serdeczna, cierpliwa i uśmiechnięta zaskarbia sobie sympatię wśród maluchów i uznanie ich rodziców.

Czytaj więcej ...

Hanna Wołowicz

Fizjoterapeuta dziecięcy

Magister fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy. Ukończyła studia podyplomowe z fizjoterapii pediatrycznej, szereg szkoleń z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju, diagnostyki i terapii niemowląt oraz rehabilitacji dzieci obciążonych niepełnosprawnością. Jest instruktorem masażu Shantali wg metodyki Holenderskiej, certyfikowanym terapeutą kinesiology tapingu, prowadzi instruktaże z zakresu opieki i pielęgnacji niemowląt. Pracuje z dziećmi w każdym wieku. Ważna jest dla niej dobra współpraca z rodziną małego pacjenta, ponieważ zaangażowanie najbliższych osób w znaczący sposób może wzbogacić pozytywne efekty terapii.

Czytaj więcej ...