Blog

Dlaczego warto zainwestować w skuter inwalidzki? Zwiększ swoją niezależność i komfort życia

Skuter inwalidzki – klucz do większej samodzielności i mobilności

Skutery inwalidzkie, coraz częściej widoczne w naszym otoczeniu, nie są tylko ułatwieniem codziennego funkcjonowania dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Są one narzędziem, które zwiększa ich niezależność, umożliwiając swobodne przemieszczanie się i tym samym znacząco podnosząc jakość życia. Dzięki nowoczesnym technologiom, skutery inwalidzkie oferują komfort, bezpieczeństwo oraz dostępność, które sprawiają, że życie staje się prostsze i bardziej komfortowe.

Wpływ skutera inwalidzkiego na codzienne życie

Zwiększenie niezależności – posiadanie skutera inwalidzkiego pozwala użytkownikom na samodzielne wykonywanie wielu czynności, które wcześniej wymagały asysty innych osób. Od zakupów, przez załatwianie spraw urzędowych, po spotkania ze znajomymi – skuter inwalidzki eliminuje wiele barier, które mogą ograniczać aktywność osób niepełnosprawnych.

Poprawa dostępności i mobilności – nowoczesne skutery są projektowane tak, aby łatwo pokonywać różne przeszkody urbanistyczne, takie jak krawężniki czy nierówności chodników. To sprawia, że użytkownicy mogą z łatwością podróżować po mieście i korzystać z życia społecznego bez obaw o ograniczenia.

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania – producenci skuterów inwalidzkich kładą duży nacisk na ergonomię i bezpieczeństwo. Modele te są wyposażone w wygodne siedziska, łatwe w obsłudze panele sterowania oraz efektywne systemy hamowania, które gwarantują bezpieczeństwo podczas jazdy.

Poprawa samopoczucia psychicznego – niezależność uzyskana dzięki skuterowi inwalidzkiemu ma również pozytywny wpływ na stan psychiczny użytkowników. Możliwość samodzielnego przemieszczania się może znacząco poprawić nastrój i poczucie wartości, co jest niezwykle ważne w procesie rehabilitacji i codziennego funkcjonowania.

Jak wybrać odpowiedni skuter inwalidzki?

Wybór odpowiedniego skutera inwalidzkiego może wydawać się wyzwaniem, ale skupienie się na kilku kluczowych aspektach może pomóc w podjęciu właściwej decyzji:

Dostosowanie do potrzeb użytkownika – zastanów się, jakie są główne potrzeby i gdzie najczęściej będzie używany skuter. Czy będzie to głównie przestrzeń miejska, czy może użytkownik planuje również wyjazdy poza miasto?

Zasięg i prędkość – kluczowe jest, aby skuter miał wystarczający zasięg na jednym ładowaniu oraz odpowiednią prędkość, która zapewni efektywne przemieszczanie się.

Wymiary i waga – warto sprawdzić, czy skuter łatwo zmieści się w domowych drzwiach, windach czy w innych miejscach, gdzie będzie regularnie używany. Waga skutera również ma znaczenie, szczególnie jeśli będzie transportowany np. w samochodzie.

Funkcjonalność i dodatkowe opcje – dodatkowe opcje, takie jak możliwość regulacji siedziska, obecność koszyka na zakupy czy łatwość składania, mogą znacznie wpłynąć na wygodę użytkowania.

Skuter czterokołowy Vermeiren CERES SE, prędkość 15 km/h

U Ciebie: 23. maja - 11. czerwca
Original price was: 12,761.00zł.Current price is: 9,890.00zł.

Skuter czterokołowy Vermeiren CARPO 2 SE XD

U Ciebie: 23. maja - 11. czerwca
Original price was: 18,234.00zł.Current price is: 13,835.00zł.

Możliwości dofinansowania zakupu skutera z PFRON

W Polsce osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu skutera inwalidzkiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Dofinansowanie może wynieść aż do 8250 zł, co stanowi znaczną pomoc w pokryciu kosztów zakupu. Aby skorzystać z tej formy wsparcia, konieczne jest spełnienie określonych kryteriów i złożenie odpowiedniego wniosku.

Chcesz skorzystać z dofinansowania? Skontaktuj się z nami.

Podsumowując, inwestycja w skuter inwalidzki to krok w stronę większej niezależności i lepszej jakości życia. Z odpowiednio dobranym modelem, dostosowanym do indywidualnych potrzeb oraz możliwością skorzystania z dofinansowania, skuter inwalidzki staje się nie tylko praktycznym, ale i dostępnym rozwiązaniem dla każdej osoby z ograniczeniami ruchowymi.

Nie znalazłeś w naszej ofercie modelu, który Cię interesuje? Zapytaj nas, być może będziemy mogli go dla Ciebie zamówić.

Skuter terenowy czterokołowy CERES DL Vermeiren

U Ciebie: 23. maja - 11. czerwca
12,323.00
Jego niewielkie wymiary sprawiają, że idealnie nadaje się do użytku w miejskich warunkach, ułatwiając manewrowanie w ciasnych przestrzeniach i parkingach. Prędkość 12 km/h gwarantuje, że jest to doskonały wybór dla osób szukających efektywnego i szybkiego środka transportu. TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYTKOWANIA LUB ETYKIETĄ.

Skuter do używania w terenie ERIS Vermeiren, zasięg 37 km

U Ciebie: 23. maja - 11. czerwca
11,016.00
Wszechstronny, kompaktowy skuter czterokołowy, dostosowany do potrzeb dynamicznego stylu życia. Oferując możliwość doboru napędu i baterii, Eris idealnie nadaje się do poruszania się po zatłoczonych centrach handlowych i miejskich ulicach. TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYTKOWANIA LUB ETYKIETĄ.

Skuter czterokołowy Vermeiren CERES SE, prędkość 10 km/h, zasięg 35 km

U Ciebie: 23. maja - 11. czerwca
Original price was: 11,778.00zł.Current price is: 8,845.00zł.
CERES SE łączy w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z wyrafinowanym designem, stając się idealnym wyborem dla osób ceniących sobie niezależność, komfort i styl. Ten model posiada baterię 38 Ah, zasięg 35 km i porusza się z prędkością do 10 km/h. Wyprodukowany w Polsce. TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYTKOWANIA LUB ETYKIETĄ.

Skuter czterokołowy Vermeiren CERES SE, prędkość 10 km/h, zasięg 48 km

U Ciebie: 23. maja - 11. czerwca
Original price was: 12,403.00zł.Current price is: 9,240.00zł.
CERES SE łączy w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z wyrafinowanym designem, stając się idealnym wyborem dla osób ceniących sobie niezależność, komfort i styl. Ten model posiada baterię 50 Ah, zasięg 48 km i porusza się z prędkością do 10 km/h. Wyprodukowany w Polsce. TO JEST WYRÓB MEDYCZNY. UŻYWAJ GO ZGODNIE Z INSTRUKCJĄ UŻYTKOWANIA LUB ETYKIETĄ.

Dodaj komentarz