Centrum wiedzy, Fizjoterapia dzieci, Fizjoterapia niemowląt, Inne

Trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp

Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp jest kierowana do pacjentów, u których występują różnego rodzaju wady stóp. Dzięki niej możliwe jest bardzo wczesne zdiagnozowanie, a w jego wyniku także podjęcie leczenia nieprawidłowego ustawienia stóp. Jeśli u Twojego dziecka występują problemy z kończynami dolnymi i potrzebujesz profesjonalnej pomocy, zgłoś sie do specjalsty. W gabinetach fizjoterapeutycznych prowadzona jest między innymi trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp, a także fizjoterapia niemowląt.

Trójpłaszczyznowa terapia stóp – na czym polega

Opracowana przez pochodzącą z Niemiec terapeutkę, Barbarę Zukunft-Huber, trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp to neurofizjologiczna metoda, która uwzględnia fizjologiczny rozwój tej części ciała u dzieci. Obecnie zdajemy sobie sprawę z tego, że różnego rodzaju wady stóp należy rozpatrywać w kontekście całościowego rozwoju dziecka, a nie traktować je wyłącznie jako problem lokalny. Ich występowanie może być związane z wieloma różnymi czynnikami, od niewłaściwego rozwoju stawów zaczynając, a na zaburzeniach neurologicznych kończąc. Trójpłaszczyznowa terapia stóp polega na dogłębnej diagnozie oraz ocenie stanu rozwoju dziecka.

Wskazania do terapii

Dzięki oferowanej przez specjalistów trójpłaszczyznowej terapii manualnej stóp możliwe jest leczenie różnorodnych schorzeń. Jako wskazania do tej terapii wymienia się między innymi:

  • stopę płasko-koślawą,
  • stopę sierpowatą,
  • stopę końską,
  • stopę końsko-szpotawą,
  • stopę piętową,
  • ograniczenia w obrębie stawów biodrowych.

Terapia każdorazowo jest dostosowywana do indywidualnych problemów i potrzeb małego pacjenta. Szybkie wprowadzenie terapii wad stóp u dzieci pozwala na osiągnięcie szybszych oraz lepszych rezultatów.

Zachęcamy do odwiedzenia specjalisty

Zachęcamy do umawiania wizyt u specjalisty, którzy oferują nie tylko trójpłaszczyznową terapię manualną, ale także fachową pomoc w różnego rodzaju schorzeniach, wymagających podjęcia fizjoterapii.

Dodaj komentarz