Trójpłaszczyznowa terapia manualna (stóp)

Trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp jest kierowana do pacjentów, u których występują różnego rodzaju wady stóp. Dzięki niej możliwe jest bardzo wczesne zdiagnozowanie, a w jego wyniku także podjęcie leczenia nieprawidłowego ustawienia stóp. Jeśli u Twojego dziecka występują problemy z kończynami dolnymi i potrzebujesz profesjonalnej pomocy, zapraszamy do nas. W kameralnych gabinetach naszego Centrum w Skórzewie k. Poznania prowadzona jest między innymi trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp, a także fizjoterapia niemowląt.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Trójpłaszczyznowa terapia stóp – na czym polega

Opracowana przez pochodzącą z Niemiec terapeutkę, Barbarę Zukunft-Huber, trójpłaszczyznowa terapia manualna stóp to neurofizjologiczna metoda, która uwzględnia fizjologiczny rozwój tej części ciała u dzieci. Obecnie zdajemy sobie sprawę z tego, że różnego rodzaju wady stóp należy rozpatrywać w kontekście całościowego rozwoju dziecka, a nie traktować je wyłącznie jako problem lokalny. Ich występowanie może być związane z wieloma różnymi czynnikami, od niewłaściwego rozwoju stawów zaczynając, a na zaburzeniach neurologicznych kończąc. Trójpłaszczyznowa terapia stóp polega na dogłębnej diagnozie oraz ocenie stanu rozwoju dziecka.

Umów się na wizytę

Wskazania do terapii

Dzięki oferowanej w naszych gabinetach pod Poznaniem trójpłaszczyznowej terapii manualnej stóp możliwe jest leczenie różnorodnych schorzeń. Jako wskazania do tej terapii wymienia się między innymi:

  • stopę płasko-koślawą,
  • stopę sierpowatą,
  • stopę końską,
  • stopę końsko-szpotawą,
  • stopę piętową,
  • ograniczenia w obrębie stawów biodrowych.

Terapia każdorazowo jest dostosowywana do indywidualnych problemów i potrzeb małego pacjenta. Szybkie wprowadzenie terapii wad stóp u dzieci pozwala na osiągnięcie szybszych oraz lepszych rezultatów.

Zapraszamy do naszego Centrum

Zachęcamy do umawiania wizyt w Centrum Twoja Rehabilitacja. Oferujemy nie tylko trójpłaszczyznową terapię manualną, ale także fachową pomoc w różnego rodzaju schorzeniach, wymagających podjęcia fizjoterapii.