Blog

Siedzisko ortopedyczne stabilizujące plecy i głowę

W codziennym funkcjonowaniu naszych podopiecznych istotną rolę odgrywa nie tylko odpowiednio zaplanowana terapia, ale również właściwie dostosowane zaopatrzenie ortopedyczne. Chcemy tutaj wspomnieć przede wszystkim o sprzętach medycznych, które stanowią wsparcie codziennego funkcjonowania naszych niepełnosprawnych klientów.

Jakie siedzisko wybrać?

Wśród naszych klientów sporą popularnością cieszy się siedzisko ortopedyczne stabilizujące plecy i głowę Stabilo Beanseat, sympatycznie zwane „Fasolką”. Jak przystało na produkt medyczny marki Stabilo stwarza ona naprawdę szerokie możliwości dostosowania jej do ciała użytkownika oraz jego indywidualnych wymagań. Fasolkę można dowolnie formować, zmieniając jej kształt oraz stopień twardości, a tym samym maksymalizując komfort odczuwalny przez osobę, która w niej zasiada. To plastyczne siedzisko podpiera ciało w konkretnej pozycji, zapewnia stabilizację miednicy i wspomaga utrzymanie liniowości, dzięki czemu przeciwdziała utrwalaniu przykurczów mięśniowych. Osoba użytkująca fasolkę wydaje się nie tylko bardziej zrelaksowana dzięki oddziaływaniu równomiernie rozłożonego na ciało nacisku, ale również łatwiej jej kontrolować celowe ruchy kończyn górnych oraz te związane z przyjmowaniem posiłków. Warto wspomnieć również o tym, że Beanseat stwarza duże możliwości stabilizacji ciała, a przede wszystkim miednicy podopiecznego, któremu z trudem przychodzi utrzymanie właściwej postawy, kontroli głowy, tułowia oraz funkcjonowanie w pozycjach wyższych.

Jak się okazuje, możliwości Beanseat nie kończą się w tym miejscu, ponieważ pozycja siedząca, którą sugeruje nam „siedzisko”, jest tylko jedną z opcji. Użytkownik może w fasolce również leżeć na plecach, na bokach, a nawet na brzuchu! Wyprofilowana poduszka siedziska oferuje bezpieczeństwo w codziennej pracy z dzieckiem bądź osobą dorosłą, ograniczając niekontrolowane zmiany pozycji ciała. Biorąc pod uwagę powyższe możliwości, jakie oferuje wyprofilowana poduszka siedziska, podopieczny może spędzać w Beanseat sporą część swojego dnia.

Dla kogo zatem fasolka będzie dobrym wyborem?

Sprzęt Stabilo Beanseat występuje w różnych rozmiarach i jest dedykowany zarówno jako siedzisko ortopedyczne dla dzieci, jak i osób dorosłych.

Najczęściej korzystają z niego pacjenci z MPD (mózgowym porażeniem dziecięcym) niezależnie od wieku. Fasolka sprawdza się także u osób z wszelkimi dysfunkcjami, którym towarzyszą zaburzenia napięcia mięśniowego (podwyższone lub obniżone napięcie mięśniowe, spastyka), w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni, dystrofii mięśniowych, przepukliny oponowo-rdzeniowej, rozszczepu kręgosłupa. Niewątpliwym wskazaniem do zastosowania fasolki są również stany po udarze mózgu.

Co ciekawe, znamy osoby, które nabyły fasolkę wyłącznie ze względu na możliwość zrelaksowania się w niej, ponieważ, jak to określiły „czują w niej lepiej swoje ciało, co pozwala na odprężenie się i pozbycie napięcia”.

Produkt medyczny Stabilo może być również wykorzystywany w fizjoterapii jako siedzisko ortopedyczne dla dzieci stabilizujące plecy oraz w trakcie prowadzenia terapii zajęciowej. Dzięki wsparciu siedziska wykonanie pewnych ćwiczeń staje się łatwiejsze i mniej męczące.

Z czego wykonane jest siedzisko ortopedyczne Beanseat?

Zewnętrzna tapicerka sprzętu medycznego Stabilo System wykonana jest z miękkiego, elastycznego i wodoodpornego neoprenu (zapobiega wchłanianiu rozlanych cieczy), dającego się prać i odpornego na mechacenie, dzięki czemu bardzo przyjemnego w użytkowaniu. Wnętrze  tego sprzętu medycznego wypełnione jest granulatem, który po wyssaniu powietrza tworzy zwartą strukturę.

Akcesoria dodatkowe

System Stabilo oferuje również jako opcję dodatkową szeroką gamę akcesoriów, do których należą pasy i kamizelki neoprenowe. Ich zastosowanie wspomaga dodatkowo stabilizację ciała.

Jak zamówić?

Poznaliśmy, sprawdziliśmy i dlatego z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że fasolka Stabilo bezdyskusyjnie zasłużyła na te kilka słów o jej zaletach 😉

Jeśli uważasz, że chciałbyś przyjrzeć się bliżej właśnie -> Siedzisko Stabilo Beanseat <- bądź innemu produktowi z kolekcji, do których należą poduszki i foteliki dla dorosłych i dzieci stabilizujące plecy i głowę, zapraszamy do naszego sklepu. Z chęcią odpowiemy na Wasze pytania. A już teraz zapraszamy do przyjrzenia się całej serii Stabilo System.

Dodaj komentarz