Kinesiotaping, Kinesiology Taping, Taśmy kinezjologiczne Poznań

Kinesiotaping to metoda fizjoterapeutyczna lub uzupełnienie innych technik fizjoterapeutycznych stosowanych w naszym centrum pod Poznaniem. Polega na wykorzystaniu elastycznych plastrów, będących źródłem bodźców mechanicznych. Plaster wykazuje właściwości zbliżone do ludzkiej skóry, dzięki czemu nie ogranicza ruchów, jest cienki, elastyczny, przepuszcza wodę i powietrze. Kinesiotaping nie powoduje uczuleń i odparzeń, dlatego jest to metoda bezpieczna dla większości osób. Prawidłowy sposób aplikacji plastra odpowiada za skuteczność terapii, dlatego konieczna jest wcześniejsza ocena układu mięśniowo-powięziowego. Z tego względu ważne jest, by taśmy kinezjologiczne zakładał doświadczony fizjoterapeuta – takiego znajdziesz w naszym centrum pod Poznaniem. Kinesiotaping można z powodzeniem stosować zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Sprawdź też: autoterapia Poznań

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Kiedy warto zdecydować się na kinesiotaping?

Kinesiology Taping to nadal stosunkowo młoda metoda, która z dużym powodzeniem wykorzystywana jest w zawodowym sporcie, ale jej zastosowanie zdecydowanie wykracza poza ten obszar. Odpowiednio zaaplikowane taśmy kinezjologiczne stymulują napięcie mięśniowe poprzez jego zwiększenie, zmniejszenie lub stabilizację. Kinesiotaping sprawdzi się w przypadku:

 • bólu kręgosłupa,
 • naderwania mięśni lub więzadeł,
 • skręcenia lub zwichnięcia stawów,
 • urazu żeber,
 • naciągnięcia mięśni,
 • wad postawy oraz wad stóp,
 • ochrony przed kontuzją,
 • dyskopatii,
 • choroby zwyrodnieniowej stawów,
 • kręczu szyi,
 • obniżonego napięcia mięśniowego.

 

Taśma kinezjologiczna działa odciążająco na system powięziowy, poprawia mikrokrążenie i aktywuje skórne receptory dotyku, które pobudzają właściwe funkcje nerwowo-mięśniowe. Metoda fizjoterapeutyczna wspomaga również naturalne możliwości samoleczenia organizmu, usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne, działając uśmierzająco na ból. Kinesiology Taping koryguje także niewłaściwe pozycje stawów, zwiększając tym samym ich zakres ruchowy.

Jakie korzyści zapewnia plastrowanie dynamiczne?

Jedną z największych zalet kinesiotapingu jest to, że plastry działają przez cały czas, kiedy są przyklejone do skóry, czyli 24 godziny na dobę. Należy jednak pamiętać, że taśmy kinezjologiczne są metodą uzupełniającą przy osteopatii, terapii manualnej oraz ćwiczeniach – stosowane bez współpracy z dobrym fizjoterapeutą nie spełnią swojego zadania. Plastrowanie dynamiczne wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego polecamy nasze centrum pod Poznaniem, w którym możesz liczyć na najlepszych specjalistów. Wystarczy, że umówisz się na wizytę, a przekonasz się, jak skuteczny jest Kinesiology Taping w naszym wykonaniu

Umów się na wizytę