Terapia manualna

Terapia manualna to metoda opierająca się na uciskaniu odpowiednich punktów na ciele pacjenta, tak aby dotrzeć do źródła i przyczyny bólu, a przez to przywrócić równowagę w ciele. Stosowana jest do leczenia bólu w obrębie kręgosłupa oraz promieniującego do kończyn, zwyrodnień i urazów stawów, bólów głowy i mięśni, a także do łagodzenia napięcia związanego ze stresem i przemęczeniem. Idealnie nadaje się również do leczenia dolegliwości takich jak zawroty głowy, dyskopatia, rwa kulszowa, rwa ramienna, łokieć tenisisty itp.

Fizjoterapeuta stosuje zwykle różne techniki jednocześnie – uciska, ugniata i rozciąga miejsca, które uznaje za problematyczne. Niekiedy konieczne jest wykonanie manipulacji w obrębie zablokowanych stawów. Wszystko po to, aby znormalizować napięcie w okolicy tzw. punktów spustowych. Zabieg taki dotyczy jednocześnie stawów, powięzi, struktur torebkowych, więzadeł i mięśni. Specjalista wyczuwa napięcie na skórze, powięziach i mięśniach i lokalizuje zmienione miejsca, przywracając odpowiednio dostosowanym uciskiem równowagę.

Terapia manualna działa na przyczynę dolegliwości pacjenta i dzięki temu może być stosowana jako samodzielna metoda leczenia. Pacjenci korzystający z technik manualnych mogą często zrezygnować z leczenia farmakologicznego, które działa tylko objawowo.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ