Centrum wiedzy, Metody fizjoterapii

Miodoterapia

Miodoterapia przeprowadzana w ramach sesji fizjoterapeutycznej to zabieg stosowany w przypadku dolegliwości bólowych, który pozwala również na pozbycie się toksyn z organizmu przez powierzchnię skóry.

Miód naturalny aplikowany jest na skórę pacjenta w postaci płynnej (podgrzany do temperatury przyjaznej pacjentowi). Zabieg opiera się głównie na kombinacji oklepywania, ugniatania i głaskania. Na powierzchni skóry w czasie tego zabiegu tworzy się wówczas struktura o bardzo dużej przyczepności i małym poślizgu. Kleista struktura miodu sprawia, że ręce fizjoterapeuty mocniej przywierają do powierzchni skóry pacjenta (kleją się) – ich oderwanie od skóry powoduje uniesienie powięzi powierzchownej. Uruchamia to procesy regeneracyjne skóry, a także tkanek podskórnych.

Jest to idealny zabieg stosowany w terapii manualnej. Wykorzystanie miodu działa rozluźniająco na wybrane partie mięśniowe, delikatnie stymulując je jednocześnie. Uśmierza również ból i poprawia ukrwienie i odżywienie tkanek. Działa drenująco na system limfatyczny, przyczynia się do tworzenia gruczołów potowych.

Dodaj komentarz