Centrum wiedzy, Trening

Trening biofeedback

Celem terapii biofeedback jest poprawa funkcjonowania naszego mózgu – metodę można stosować zarówno u osób chorych, jak i zdrowych, dostosowując przebieg treningu do indywidualnej sytuacji pacjenta. Biofeedback jest nieinwazyjną metodą, która polega na monitorowaniu zmian fizjologicznych organizmu. Dzięki informacjom zwrotnym pacjent zyskuje większą świadomość na temat pracy mózgu i uczy się ją kontrolować. Biofeedback można potraktować jako wsparcie rehabilitacji lub trening główny.

Czym jest biofeedback?

Zastanawiasz się, na czym polega biofeedback i szukasz miejsca w Poznaniu, w którym cena terapii jest przystępna? Postaramy się przybliżyć ten temat i wyjaśnić, czym jest biofeedback, dzięki czemu będziesz w stanie samodzielnie wyrobić sobie opinię na ten temat.

Biofeedback polega na monitorowaniu pracy mózgu za pomocą specjalistycznych systemów pobierających dane z czujników w czasie rzeczywistym. Osoba poddająca się terapii otrzymuje informację zwrotną (feedback) na temat zmian fizjologicznych. Celem treningu jest kontrola aktywności mózgu za pomocą modyfikacji fal mózgowych, choć tak naprawdę ten cel dostosowuje się do sytuacji i potrzeb danego pacjenta. Nie należy mylić biofeedbacku z bioenergoterapią, która w przeciwieństwie do tej metody jest sprzeczna z wiedzą medyczną.

Kto może skorzystać z biofeedbacku?

EEG biofeedback stosuje się zarówno u osób zdrowych, jak i chorych. W przypadku osób zdrowych celem terapii będzie:

  • poprawa koncentracji,
  • zwiększenie efektywności nauki,
  • obniżenie poziomu stresu,
  • wsparcie rozwoju osobistego.

Biofeedback może być również wsparciem rehabilitacji po udarze lub terapii napięciowego bólu głowy. To także alternatywa osób zmagających się z padaczką lekooporną oraz innymi dolegliwościami o charakterze neurologicznym. Oczywiście biofeedback wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym – dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do podjęcia terapii.

Dlaczego warto zaufać fizjoterapeutom?

Fizjoterapeuci pomagają pacjentom, bazując na specjalistycznej wiedzy oraz doświadczeniu pracy z ciałem. Rehabilitacja hemiplegii czy rehabilitacja stwardnienia rozsianego są ich codziennością, dzięki czemu są w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania dla danej osoby. EEG Biofeedback jest tylko jedną z metod, którą się stosuje i która daje dobre efekty.

Dodaj komentarz