Bolesne miesiączkowanie – fizjoterapia, leczenie

Pierwotny zespół bolesnego miesiączkowania jest niezwykle powszechny i może dotyczyć nawet 90% kobiet. W naszym Centrum Rehabilitacji i Leczenia Ruchem w Skórzewie obok Poznania doskonale wiemy, jak nieść pomoc w tym częstym problemie. 

O bolesnym miesiączkowaniu

Bolesne miesiączkowanie objawia się najczęściej jako ból w okolicy podbrzusza, dolnego odcinka kręgosłupa lub nawet górnej, wewnętrznej części ud. Opisywany jest on najczęściej jako tępy lub kurczowy. Może mu towarzyszyć szereg innych objawów takich jak bóle głowy, nudności, wymioty, rozdrażnienie czy brak apetytu. Objawy najczęściej charakteryzują się największym nasileniem w drugiej dobie miesiączki, po czym ulegają stopniowemu osłabieniu. Należy podkreślić, że przyjmują one nierzadko bardzo wysokie nasilenie, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. 

Chociaż ból podczas miesiączki może wiązać się z różnymi chorobami, takimi jak endometrioza lub polipy błony śluzowej trzonu macicy, to pierwotny zespół bolesnego miesiączkowania uznawany jest za zjawisko fizjologiczne. Wydzielanie w tym czasie specyficznych hormonów – prostaglandyn powoduje kurczenie mięśni macicy, czym tłumaczy się powstawanie bólu.

Bolesne miesiączkowanie – jak możemy Ci pomóc? 

W Centrum Twoja Rehabilitacja stosujemy sprawdzone, skuteczne metody pomocne w zmniejszeniu bólu menstruacyjnego. Nasi terapeuci wykonują szereg zabiegów manualnych rozluźniających napięte struktury, co przynosi ulgę w bólu i pozwala wrócić do wykonywania codziennych czynności. Stosowane w naszym Centrum Rehabilitacji i Leczenia Ruchem w Skórzewie techniki mogą obejmować bezpośrednią pracę manualną na jamie brzusznej, przeponie i miednicy lub pracę odruchową z wykorzystaniem między innymi pinoterapii. 

Bolesna menstruacja? Twoja Rehabilitacja – czekamy na Ciebie 

Jeżeli cierpisz na bolesne miesiączkowanie i mieszkasz w Poznaniu lub okolicach, przyjdź do naszego Centrum. Nasz zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów chętnie pomoże Ci pozbyć się bólu. Skontaktuj się z naszą rejestracją, aby zarezerwować dogodny dla siebie termin wizyty.

Zobacz, kto może Ci pomóc: