Obniżone napięcie mięśniowe u dzieci i niemowląt – rehabilitacja / leczenie

W ramach fizjoterapii niemowląt zajmujemy się różnymi problemami dotykającymi najmłodszych. Należy do nich między innymi obniżone napięcie mięśniowe u niemowląt z Poznania i całej Polski. Nasi terapeuci mają niezbędną wiedzę i doświadczenie, które pozwalają im na skuteczną pracę z najmłodszymi pacjentami. Pamiętaj, że obniżone napięcie mięśniowe u niemowlaka i małego dziecka wymaga aktywnej rehabilitacji. To problem, którego nie należy bagatelizować.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Obniżone napięcie mięśniowe u dzieci i niemowląt – skąd się bierze

Tak zwana hipotonia mięśniowa, wiążąca się z opóźnionym rozwojem psychoruchowym, może mieć wiele przyczyn. Wynika ona między innymi z:

  • zaburzeń neurologicznych,
  • chorób genetycznych,
  • wad wrodzonych,
  • przebiegu ciąży i porodu.

Rodzice zauważają, że ich dziecko nie podejmuje aktywności typowych dla swojego przedziału wieku. Oczywiście każdy maluch rozwija się we własnym tempie, jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, koniecznie przekaż swoje spostrzeżenia lekarzowi, który może zlecić rehabilitację.

Umów się na wizytę

Obniżone napięcie mięśniowe – leczenie i rehabilitacja

Może zdarzyć się, że obniżone napięcie mięśniowe u dziecka ustąpi samoistnie. Nie warto jednak czekać z założonymi rękoma. Ogromne znaczenie dla małego organizmu ma prowadzenie dobranej do potrzeb pacjenta, aktywnej rehabilitacji (np. metodą Bobath).Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi o obniżonym napięciu mięśniowym na terapię do naszego Centrum. Pełni empatii i doświadczeni terapeuci chętnie pomogą maluchowi odzyskać sprawność. Jeśli zależy Ci na prawidłowym rozwoju dziecka, skontaktuj się z nami.