Ćwiczenia samowspomagane kończyn dolnych i górnych

W gabinetach naszego centrum fizjoterapii w Skórzewie pod Poznaniem oferujemy pomoc każdemu pacjentowi. To dlatego w naszej ofercie pojawiły się między innymi ćwiczenia samowspomagane. Stanowią one rodzaj łącznika pomiędzy ćwiczeniami biernymi oraz czynnymi (które także prowadzimy). Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebujesz tego rodzaju terapii, skontaktuj się z naszą recepcją i umów wizytę. Prowadzimy indywidualnie dobierane ćwiczenia samowspomagane kończyn dolnych oraz górnych.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Ćwiczenia samowspomagane – dla kogo?

Prowadzone w naszych podpoznańskich gabinetach ćwiczenia samowspomagane kończyn górnych oraz dolnych są przeznaczone głównie dla pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe, wywołujące trwałe zmiany w organizmie i osłabiające siłę mięśni. W tym rodzaju kinezyterapii ruchy wykonywane są przez pacjenta jedną kończyną, podczas gdy ręką wspomaga ich wykonywanie, co równocześnie przekłada się na zwiększenie zakresu ruchu. Wyróżnia się ćwiczenia samowspomagane:

  • pośrednie – z wykorzystaniem systemu bloczkowego, przeznaczone dla pacjentów, w których organizmach zaszły trwałe zmiany;
  • bezpośrednie – gdzie pacjent sam kontroluje i prowadzi ruchy, wykorzystując do tego własne ręce.

Oba rodzaje ćwiczeń zawsze odbywają się pod okiem doświadczonego terapeuty, który czuwa nad bezpieczeństwem pacjenta oraz prawidłowym wykonywaniem wszystkich ruchów. Nie działamy sztampowo i planując ćwiczenia samowspomagane dla naszych pacjentów, zawsze bierzemy pod uwagę ich potrzeby.

Jesteśmy po to, aby pomagać

Jesteśmy przygotowani do niesienia pomocy każdemu pacjentowi, dlatego nie tylko przygotowaliśmy szeroki wachlarz usług, ale także stale się szkolimy i poszerzamy naszą wiedzę. Zapraszamy na różnego rodzaju zabiegi, gimnastykę leczniczą itp. Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie każdy znajdzie propozycje dla siebie.

Umów się na wizytę