Centrum wiedzy, Metody fizjoterapii

Ćwiczenia samowspomagane

W gabinetach centrum fizjoterapii , gdzie oferowana jest pomoc każdemu pacjentowi. To dlatego w naszej ofercie pojawiły się między innymi ćwiczenia samowspomagane. Stanowią one rodzaj łącznika pomiędzy ćwiczeniami biernymi oraz czynnymi. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebujesz tego rodzaju terapii, skontaktuj się i umów wizytę. Prowadzone są indywidualnie dobierane ćwiczenia samowspomagane kończyn dolnych oraz górnych.

Ćwiczenia samowspomagane – dla kogo?

Prowadzone w gabinetach ćwiczenia samowspomagane kończyn górnych oraz gdolnych są przeznaczone głównie dla pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe, wywołujące trwałe zmiany w organizmie i osłabiające siłę mięśni. W tym rodzaju kinezyterapii ruchy wykonywane są przez pacjenta jedną kończyną, podczas gdy ręką wspomaga ich wykonywanie, co równocześnie przekłada się na zwiększenie zakresu ruchu. Wyróżnia się ćwiczenia samowspomagane:

  • pośrednie – z wykorzystaniem systemu bloczkowego, przeznaczone dla pacjentów, w których organizmach zaszły trwałe zmiany;
  • bezpośrednie – gdzie pacjent sam kontroluje i prowadzi ruchy, wykorzystując do tego własne ręce.

Oba rodzaje ćwiczeń zawsze odbywają się pod okiem doświadczonego terapeuty, który czuwa nad bezpieczeństwem pacjenta oraz prawidłowym wykonywaniem wszystkich ruchów. Specjalista nie działa sztampowo i planując ćwiczenia samowspomagane dla pacjentów, zawsze bierze pod uwagę ich potrzeby.

Specjaliści są po to, aby pomagać

Należy być przygotowanym do niesienia pomocy każdemu pacjentowi, którzy mają nie tylko przygotowany szeroki wachlarz usług, ale także stale się szkolą i poszerzają wiedzę. Koniecznie skorzystaj z pomocy sprawdzonego specjalisty.

Dodaj komentarz