Osteopatia / Osteopata Poznań

Zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej, osteopatia wymaga solidnej wiedzy anatomicznej i fizjologicznej oraz dogłębnej znajomości biomechaniki układu kostno-mięśniowego. Dobry osteopata to osoba rozumiejąca złożoność ludzkiego ciała, będąca magistrem fizjoterapii lub lekarzem medycyny po ukończeniu specjalistycznych kursów. Tego wszystkiego możesz oczekiwać od specjalistów, którzy na co dzień pracują w naszym Centrum Rehabilitacji i Leczenia Ruchem w Skórzewie koło Poznania.

Zostaw swój numer telefonu, a my oddzwonimy:

WYŚLIJ

Czym jest osteopatia?

Zastanawiasz się, czym jest osteopatia? Terapia ta wywodzi się z medycyny, która traktuje ciało ludzkie jako całość. Osteopatia zakłada, że organizm ludzki ma zdolność autoregulacji i przywracania homeostazy. Istnieją skuteczne sposoby, aby poprzez terapię ukierunkować nasze ciało na właściwe fizjologicznie działanie. Osteopatia jest nieinwazyjną metodą diagnozowania i leczenia zaburzeń organizmu, która wykorzystuje do tego techniki manualne, będąc jedną z metod fizjoterapii. Jest zatem czymś więcej niż tylko zbiorem technik medycznych – to filozofia oparta na przekonaniu, że ciało i dusza stanowią integralną całość, zdolną do autoregeneracji. Z tego względu wizyta u dobrego osteopaty często oznacza zmianę dotychczasowego stylu życia. Podstawowym narzędziem pracy osteopatów są ręce, dlatego elementem terapii osteopatycznej zwykle jest terapia manualna.

Dla kogo jest osteopatia?

Osteopatia przynosi ulgę w wielu schorzeniach. W szczególności dotyczy to zaburzenia ogólnej równowagi organizmu – problemów napięciowych mięśni szkieletowych, więzadeł stawów oraz napięcia powłok brzusznych. Wsparcie dobrego osteopaty jest nieocenione także w przypadku problemów trawiennych oraz  wad postawy. Wizytę warto rozważyć, jeżeli zmagasz się:

  • z dyskopatią,
  • z migrenami,
  • z przewlekłymi bólami głowy,
  • ze stanem pourazowym lub przeciążeniowym,
  • z osłabieniem odporności,
  • ze stanami lękowymi i chronicznym stresem.

Co jeszcze leczy osteopatia? Poprzez terapię na powłokach brzusznych może złagodzić takie dolegliwości jak zgaga i niestrawność, refluks, problemy trawienne, bóle brzucha, silne bóle miesiączkowe oraz uciążliwe zaparcia.

Lista problemów zdrowotnych, z którymi jest w stanie sobie poradzić dobry osteopata, jest długa – nie jest to oczywiście rozwiązanie na wszystkie choroby, ale sprawdzi się, jeżeli chcesz uniknąć intensywnej farmakoterapii.

Osteopatia dla kobiet w ciąży

Czy osteopatia jest bezpieczna dla kobiet w ciąży? Czas oczekiwania na przyjście dziecka to także szereg naturalnych zmian w organizmie (hormonalne i anatomiczne), które często utrudniają codzienność przyszłej mamie. Podobnie jak fizjoterapia uroginekologiczna, delikatnie poprowadzona osteopatia łagodzi dolegliwości pojawiające się podczas ciąży, jednocześnie przygotowując do porodu. W naszym centrum pod Poznaniem możesz liczyć na profesjonalną opiekę, dzięki której osteopatia dla kobiet w ciąży jest bezpieczna. 

Osteopatia – sposób na poprawę jakości życia

Tym, co wyróżnia osteopatię, jest holistyczne spojrzenie na dolegliwości pacjenta – bardzo często bowiem okazuje się, że przyczyna problemu nie jest związana bezpośrednio z miejscem bólu. Kompleksowa diagnostyka i badanie wykonane przez wykwalifikowanego osteopatę pracującego w naszym centrum pod Poznaniem pozwoli skutecznie zlokalizować problem i wdrożyć odpowiednie leczenie. Dotyczy to również osteopatii dziecięcej, która zapewnia najmłodszym zdrowy i bezpieczny start. Zastanawiasz się, jak wyglądają ceny naszych usług? Sprawdź cennik i przekonaj się, że gwarantujemy dostęp do najlepszych osteopatów w korzystnej cenie.

Umów się na wizytę