Centrum wiedzy, Terapia bólu

Terapia bólu stawów

Jaka może być przyczyna bólu stawów?

Ból stawów obwodowych, takich jak barki, łokcie, kolana czy nadgarstki może występować w przebiegu różnych schorzeń, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa i wiele innych. Ból odczuwany w okolicach stawów może również być związany z urazami w wyniku wypadków i kontuzji, a także zmianami o charakterze zmęczeniowym i przeciążeniowym. Ból stawów występuje często w wyniku nadmiernego wysiłku lub nagłego zwiększenia aktywności po długim czasie jego unikania. 

Terapeuci znajdą przyczynę i zaproponują rozwiązanie…

Jeżeli cierpisz na ból stawów, nasi terapeuci po przeprowadzeniu wywiadu i diagnostyki funkcjonalnej znajdą przyczynę Twojego problemu i w razie konieczności wskażą Ci specjalistów, do których powinieneś się udać. 

Liczne placówki mogą zaoferować Ci wiele rodzajów terapii, pomocnych w leczeniu bólu stawów, takich jak suche igłowanie, terapia punktów spustowych, masaż tkanek głębokich, pinoterapia, terapia bańkami czy terapia narzędziowa. Rodzaj i forma zabiegów zawsze dobierane są indywidualnie, do Twoich preferencji i oczekiwań. Nieodłącznym elementem terapii zmniejszających ból, jest trening funkcjonalny trafiający w przyczynę powstawania dolegliwości oraz zmniejszający podatność Twojego ciała na tego przypadłości w przyszłości.

Dodaj komentarz